Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı, Akhisar Belediyesi Meclis Salonu'nda saat 20.00'de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Hayriye Hacet yaptı.

Hayriye Hacet, "Siyasal konularda ve bölge faaliyetleri üzerinde karar organlarımızın politika oluşturmasını kolaylaştırmak, parti çalışmalarını geliştirmek üzere parti programı doğrultusunda uygulama politikaları oluşturulmasını kolaylaştıran yerel gereksinimlerin geliştirilmesi ve parti ilkelerini ülke konularının irdelenip değerlendirilmesiyle ilgili bir danışma kurulu toplantısı yapıyoruz," dedi. Başkan, ilçe başkanlığı olarak 21 Ağustos'tan bu yana yapılan faaliyetleri paylaşarak, Gençlik Kolları'nın faaliyetlerinin de anlatılacağını belirtti.

CHP İlçe Yönetim Kurulu'nun 3 aylık faaliyet raporunu Yönetim Kurulu üyesi Demir Mert Şen sunarken, Gençlik Kolları faaliyet raporunu Gençlik Sekreteri Nilay Çokluk okudu.

Programda konuşan CHP İl Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisa il kongresinde özellikle Akhisar örgütünün kendisine gösterdiği desteğe ve 4 Kasım'da Ankara'da alınan başarıya değindi. Zeyrek, "Manisa bir genel başkan çıkardı. Biz Genel Başkanımıza, Özgür Özel’e sahip çıkacağız. 31 Mart'ta iktidar olacağız. Bu iktidarın olmazsa olmazı Manisa Büyükşehir Belediyesi," ifadelerini kullandı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise görev süresi boyunca şehre kazandırdığı eser ve hizmetleri detaylı bir senevizyon gösterisiyle anlattı. Hizmet sunumunda, gerçekleştirdiği projelerin önceki ve sonraki hallerini göstererek, şehre kazandırdığı değerler üzerine vurgu yaptı. Başkan Dutlulu, "Yaptığımız hizmetlerin hepsi, gelecekte yapacağımız hizmetlerin birer teminatıdır. Bunların hepsi sizlerin sayesinde hayata geçti. Akhisar halkının desteği arkamızda olduğu sürece şehrimizi daha güzel bir geleceğe taşımak ve geliştirmek için hizmetleri gerçekleştirdik," dedi.

Toplantı, parti üyelerinin ve delegelerin görüş ve önerileriyle devam etti. Katılımcılar, yerel ve ulusal politikalara yönelik eleştirilerini ve önerilerini dile getirerek, parti içi iletişimin ve birlikteliğin önemini vurguladılar.

Toplantı, ileriye dönük hedeflerin ve stratejilerin belirlenmesiyle sona erdi. Katılımcılar, CHP'nin yerel ve ulusal düzeydeki siyasi faaliyetlerine daha etkin bir katılım sağlama konusunda hemfikir oldular.

Editör: Mustafa Özdemir