Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, Yunusemre ilçesindeki mahalleleri kapsayan imar planları için dün olağanüstü toplandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında yapılan toplantıda, Barbaros, Atatürk, Spil, Mareşal Fevzi Çakmak, Güzelyurt, Evrenos, Muradiye mahallelerinin 1/1000’lik imar planları görüşüldü.

Toplantıda gündem maddeleri öncesinde söz alan Başkan Ergün yaptığı açılış konuşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Ergün konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Libya’da sel felaketi yaşanıyor. AFAD koordinasyonunda İtfaiye Daire Başkanımız Gürhan İnal’ın da aralarında olduğu 10 kişilik ekibimiz bölgede.  Geçtiğimiz hafta Gürdük barajı projesini imzaladık. Baraj ilçenin içme suyu sulama ve taşkın koruma noktasında ihtiyaçları karşılayacak. Baraj bitme noktasına geldi. İlçenin tamamına yakını bu barajdan ihtiyacını karşılayacak. En az 50 yılı garanti altına almış bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Manisa ve Akhisar için çok önemli bir yatırım.  Bugün 19 Eylül Gaziler Günü. Kahramanlarımızın her biri bizler için çok değerlidir. Tüm gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, ebediyete uğurladığımız gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum.”

Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı ve Barbaros, Atatürk, Spil, Mareşal Fevzi Çakmak, Güzelyurt, Evrenos, Muradiye mahallelerinin 1/1000’lik imar planları Meclis’in oylarına sunuldu. Hepsi imar ile ilgili toplamda 4 madde oybirliği ile Meclis’ten geçti.

PLANLAR TEKRAR ASKIYA ÇIKIYOR

İmar planının geçmesiyle birlikte tekrar askı süreci başlayacak. Planların en geç bugün askıya çıkması bekleniyor.

Editör: Mustafa Özdemir