Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Akhisar’da Hüseyin Eryüksel Kavşağı’na entegre edilmesi planlanan Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Kavşağı için talepte bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi. Kavşakla ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantının ardından kavşakta yerinde inceleme yapıldı. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Akhisar’da Atatürk Mahallesi ile Hürriyet Mahallesi arasında karşılıklı geçişin sağlanması amacıyla geçtiğimiz yıl hizmete soktuğu Hüseyin Eryüksel Kavşağı ile Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Kavşağı’nın birbirine entegre edilmesi planlanıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün ve Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek, çalışmanın gerçekleştirilmesi noktasında talepte bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatı sonrasında Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Kavşağı’nın yerinde incelenmesi ve fikir alışverişinde bulunulması için bir araya geldiklerini belirterek, “Sizlerden iki kavşağın entegre edilmesi noktasında talep geldi. Yerinde inceledikten sonra UKOME’de görüşülerek gerekli karar alınacaktır” ifadelerini kullandı. 

Süreç İle İlgili Bilgi Verildi

Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün ise konuyla ilgili olarak, “Sizlerin talep ve dilekçeleri var. Hastanemizden ambulans geçişiyle ilgili de bir durum var. Bunları UKOME teknik komisyonda gündemimize aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e de konuyu arz ettik. Başkanımız da gerekli toplantıların yapılmasını ve UKOME Genel Kurulu’nda gereğinin yapılması noktasında talimat verdi” diye konuştu. 

Kavşakta İnceleme Yapıldı

Toplantının ardından Hüseyin Eryüksel Kavşağı’na entegre edilmesi planlanan Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Kavşağı’nda inceleme yapıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, şube müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri kavşakta değerlendirmeler yaparak fikir alışverişinde bulundu. 
 

Editör: Mustafa Özdemir