Akhisar Balıkesirliler Derneği, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi'nde bulunan hükümet konağı önünde, Filistin'de hayatını kaybeden Müslümanlar anısına büyük bir pilav ayran hayrı etkinliği düzenledi. Topluluk, bu anlamlı organizasyonla 1000 kişiye yemek ikramında bulundu.

Etkinliğe ilişkin bir açıklama yapan Akhisar Balıkesirliler Derneği Başkanı Perihan Deniz, Filistin'de yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve merhumlara Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar temennisinde bulundu. Deniz, tüm katliamların son bulması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Bu hayır organizasyonuna Manisa Valisi Enver Ünlü ve Akhisar Kaymakamı Murat Kütük de dahil olmak üzere çok sayıda yerel yönetici ve vatandaş katılım gösterdi. Böylece hem birlik ve beraberlik mesajları verildi hem de Filistin'deki trajediye dikkat çekildi.

Etkinlik, yerel toplumda dayanışmanın ve dünya meselelerine karşı duyarlılığın güzel bir örneği olarak kayda geçti. Pilav ayran hayrı, hem toplumsal birlikteliği pekiştiren hem de uluslararası dayanışmanın altını çizen bir etkinlik oldu.