“2023 Ekonomik Veriler ve Beklentiler” konulu bilgilendirme toplantısı Akhisar Belediyesi Meclis salonunda OyakPörtföy Genel Müdürü Yiğit Gözübüyük,  Oyak Yatırım Hazine ve Türev Piyasalar Grup Müdürü Deniz Kumcuoğlu, Oyak Yatırım Araştırma Müdürleri, Alper Erginol ve Pınar Sarımehmetoğlu ve Ekonomist Özlem Derici Şengül’ün sunumlarıyla Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Toplantının başında açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sami Karaoğlan

“Kıymetli misafirlerimiz, değerli katılımcılar hepinizi Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum, konferansımıza hoş geldiniz.

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir.

Bu imkanı bizlere sağlayan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.  Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılını kutladığımız bu güzel ve gururlu günlerin ayrıca bizler için başka bir anlamı daha var. Cumhuriyetimizin 100. yılının yanı sıra Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının da 100. yılı kutluyoruz.

100 yıllık tarihinden bu güne Odamıza, üyelerimize ve Akhisar'ımıza hizmet etmiş gelmiş geçmiş tüm yöneticilerimize, aramızdan ayrılanlara rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı bir ömür diliyorum.

Az sonra sunumu gerçekleştirecek olan seminer için OyakPörtföy ve Oyak Yatırım yöneticileri ve yatırım uzmanları Yiğit Gözübüyük, Deniz Kumcuoğlu, Alper Erginol ve Pınar Sarımehmetoğlu'na, ekonomist Özlem Derici Şengül'e, destekleri için Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu'ya, Odamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerime, bizleri yalnız bırakmayan siz değerli katılımcılara ve seminerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Dünyada ve ülkemizde ekonomik sıkıntıların yaşandığı son yıllarda, düzenlemiş olduğumuz seminerin, herkesin maksimum faydalanabileceği bir seminer olmasını diliyorum.” dedi