Akhisarlı Yazar ve Öğretmen Halil Kuru'nun “Şiirli Sandık” isimli yeni çocuk kitabı çıktı. 

Afyonkarahisar’da Türkçe Öğretmeni olarak görev yapan Yazar Halil Kuru'nun “Şiirli Sandık” isimli yeni çocuk kitabı, Luna Çocuk etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İçerisinde eğlenceli, öğretici, değerler eğitimine katkı sağlayan, çocukların hayal dünyasını geliştiren ve dil gelişimini destekleyen şiirlerin ve etkinliklerin olduğu kitap, meraklı çocuk okurlarını bekliyor. 

Halil Kuru Kimdir?

· 1990 yılında Yunanistan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Akhisar'da dünyaya gelmiştir. 2012 yılında Uşak Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden lisans, 2016 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkçe Eğitimi Bölümünden tezli yüksek lisans derecesine sahiptir.

· Türkçe Eğitimi ve Çocuk Edebiyatı alanında ulusal ve uluslararası hakemli bilimsel dergilerde yayımlanmış birçok makalesi ve Luna Çocuk Yayınları tarafından yayımlanan "Adım Adım Frigya" ile "Sevimli Ayı Balkız" isimli iki çocuk kitabı bulunmaktadır.

· Batı Trakya'daki Türklere ithafen yazmış olduğu "Uçurtmam Anadolu" isimli öyküsü de Luna Yayınları'ndan kolektif olarak yayımlanan "Öykü Kumbarası" isimli kitapta yer almıştır.

· 2014 yılından beri Millî Eğitim Bakanlığı okullarında ve müdürlüklerinde öğretmen, yönetici, proje sorumlusu ve şube müdürü konumunda görevleri olmuştur.

· Evli ve bir çocuk babası olan Halil Kuru, şu an Türkçe öğretmeni olarak yeni nesiller yetiştirmeye, okumaya, yazmaya, araştırmaya ve alana katkı sağlamaya devam etmektedir.