Akhisar Karabörklü Mahallesi'nde meydana gelen trafik kazasnda 8 kişi yaralandı. Dingiller Karayolu üzerinde gerçekleşen kaza, iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu oluştu. Kazaya, F. A. yönetimindeki 45 HB 3568 plakalı otomobil ile Ö. A. yönetimindeki 45 AGA 482 plakalı araç karıştı. Olay, F. A.'nın aracının Karabörklü Mahallesi'nde bulunan Totel Yakıt istasyonuna doğru ilerlerken, istasyondan çıkan Ö. A.'nın yönetimindeki araçla çarpışmasıyla meydana geldi.

Kaza sonucu her iki araçta bulunan kişiler yaralandı. 45 HB 3568 plakalı araçtaki sürücü F. A. ve yolcu G. A. ciddi yaralanmalar yaşarken, G. A.'nın durumunun hayati tehlike taşıdığı bildirildi. Diğer araçta bulunan sürücü Ö. A. ve yolcular Ö. A., M. A., F. N. A., A. E. ise hayati tehlikesi olmayacak derecede yaralandı.

Olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparak en yakın hastanelere sevk etti. Kazanın ardından bölgeye Jandarma güvenlik güçleri de sevk edildi ve trafik akışı kontrollü bir şekilde sağlandı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yetkililer, olayın detaylarını aydınlatmak ve kazanın nedenlerini ortaya çıkarmak için geniş çaplı bir inceleme başlattı.

Editör: Mustafa Özdemir