Akhisar'da Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü coşkusu, Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile kutlandı. Törende ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

Programın sunuculuğunu Ali Şefik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hatice Arık üstlendi. Tören, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı temsilcilerinin çelenklerini sunmasıyla başladı.

Ardından, tüm katılımcılar tarafından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müzik öğretmeni Deniz Arıç yönetimindeki belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı coşkuyla okundu.

Törene katılanlar arasında; Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Albay Hüseyin Borazan, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, okul idarecileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş bulunuyordu.

Bu anlamlı tören, Cumhuriyetin 100. yılını kutlama coşkusunu paylaşarak, Türkiye'nin milli değerlerine bağlılığını vurgulayan bir birlikteliği temsil etti. Akhisarlılar, milli bayramlarını birlik ve beraberlik içinde kutlama geleneğini yaşatmaya devam ediyorlar.