Birçok hizmette çalışmalarını büyüterek ilerleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, vatandaşların daha konforlu ve güvenli seyahat edebilmeleri amacıyla ulaşımda yaptığı hizmetler ile takdirleri topluyor. Asfalt çalışmalarında adeta devrim yaptıklarını belirten Başkan Besim Dutlulu, 15 yılda atılamayan asfalt çalışmalarının 10 katını sadece 5 yılda başardıklarını söyledi. 

Akhisar Belediyesi, şehrin ulaşım altyapısını yeniden şekillendirmek, vatandaşların daha konforlu ve güvenli bir ulaşım sağlaması amacıyla merkez ve kırsal mahallelerde yaptıkları yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Son 5 yıl içinde, 15 yılda atılan asfaltın 10 katından fazlasını atan Akhisar Belediyesi, şehrin merkez ve kırsal mahallelerinde yolları asfaltla kaplayarak önemli bir değişim ve iyileştirme çalışması yürütüyor. Eski İstanbul Yolu, Tur Yolu, Çağlak Mevki, Çamönü Yolu, 44. Sokak gibi uzun yıllar boyunca ihmal edilen ve önem taşıyan merkez ve kırsal mahalle yolları asfaltlanarak, bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Vatandaşlar ise Akhisar Belediyesi’nin hiçbir döneminde bu kadar asfalt çalışması yapılmadığını belirterek, özverili çalışmalarından dolayı Başkan Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.

“ULAŞIMDA DEVRİM YAPTIK”

Akhisar ulaşımında adeta devrim yaptıklarını belirten Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: " Yıllardır hizmetten mahrum kalan, ihmal edilen Akhisar’ımızda asfalt devrimi bizim dönemimizde gerçekleşti.  15 yılda yapılamayan asfalt çalışmalarının 10 katını sadece 5 yılda başardık. Eski İstanbul Yolu, Tur Yolu, Çağlak Mevki, Çamönü Yolu, 44 Sokak, belde ve köy yolları gibi kanayan yara haline gelen yüzlerce yeri asfaltlayarak halkımızın hizmetine sunduk ”dedi.

“AKHİSAR’DA ASFALT GİRMEYEN SOKAK KALMAYACAK”

Akhisar’a yapılan hizmetleri en ekonomik şartlarda gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dutlulu sözlerini şöyle sürdü; “Yaptığımız tasarruf tedbirleri ile güncel değeri 7 milyon TL’yi aşan asfalt makinesini Akhisar’ımıza kazandırdık ve bugün bile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Boş laf değil, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Halkımız müsterih olsun; Akhisar'da asfalt girmeyen sokak kalmayacak. Akhisar’ımızı daha modern ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz." dedi.
 

Editör: Mustafa Özdemir