Akhisar'da Öğretmenler Günü Kutlama Programı açıklandı.

Akhisar İlçesi, 24 Kasım 2023 Öğretmenler Günü'nü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği etkinlikler, öğretmenlerin fedakarlığını ve eğitime katkılarını onurlandırmak amacı taşıyor.
Çelenk Sunma Töreni ile Başlayacak Kutlamalar

Törenler, Milli Egemenlik Meydanı'nda saat 09.30'da başlayacak bir çelenk sunma töreni ile başlayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu anlamlı başlangıçta, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edecek.

Belediye Park İçi Kültür Salonu'nda Devam Edecek Kutlamalar

Kutlama programının ikinci bölümü ise Belediye Park İçi Kültür Salonu'nda saat 10.00'da gerçekleşecek. Programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından emekli öğretmen Adnan Efe'nin konuşması yer alacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Erdem ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat Küçük'ün konuşmalarıyla devam edecek törenler, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve yıl içerisinde emekli olan eğitim çalışanlarına Hizmet Şeref Belgelerinin takdimiyle öğretmenlerin onurlandırılmasını içerecek.

Müzikal Tiyatro Gösterisi ile Renklenecek Program

Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı "Tahta Bavuldaki Ninni" adlı müzikli tiyatro gösterisi, kutlama programına sanatsal bir boyut katacak. Programın sonunda, gerçekleştirilecek yemin töreni ile adaylığı kaldırılan personel öğretmenler mesleklerine resmi olarak adım atacaklar.

Koordinasyon ve Katılım

Etkinliğin koordinasyonunda Ali Şefik Öğretmenevi ve A.S.O. Müdürlüğü ile Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü görev alacak. Tüm etkinlikler, öğretmenler, öğrenciler ve tüm halkın katılımına açık olacak.

Akhisarlılar, bu özel günde öğretmenlerine saygılarını sunacak, eğitim camiasının bir araya gelmesine ve kutlamaların coşkusuna şahitlik edecekler. Bu özel gün, öğretmenlerin toplum üzerindeki etkisini ve önemini bir kez daha vurgulayacak ve genç nesillerin eğitmenlerine olan minnettarlığını pekiştirecek.