banner113

Dutlulu'dan Akhisarspor hakkında özel açıklamalar

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’e veda eden Ege temsilcisi Akhisarspor’da  Başkan Hüseyin Eryüksel ve yönetimi ile köprüleri atan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Ajansspor’a özel açıklamalarda bulundu.

Dutlulu'dan Akhisarspor hakkında özel açıklamalar

Akhisar Belediyesi, yeşil-siyahlı kulüpte çalışan 70 personeli geri çekerken, Akhisarspor ile belediye arasındaki bütün sözleşmeleri de feshetmişti. Konuyla ilgili olarak Ajansspor’a konuşan Dutlulu’nun açıklamaları şu şekilde:

'Akhisarspor’a daha şeffaf yönetim anlayışı tavsiyesinde bulunduk'

Akhisar Belediyesi Akhisarspor’a yıllardır destek veriyor. Biz bu desteği tamamen kesmiş değiliz ancak Akhisar halkına anlatamayacağımız bir mali ilişki var. Bu mali ilişkinin temelinde birkaç çalışanımız Akhisar Belediyesi’nde gözüküyor ama Akhisarspor’da çalışıyor. Bunlar dışında tesisler, yemek masrafları, ulaşım masrafları var. Biz bütçemizde bu yapının bu şekilde devam etmeyeceğini düşündük. Akhisarspor’a daha şeffaf yönetim anlayışı tavsiyesinde bulunduk. Bu şekilde devam edeceğimizi düşündük ancak bütçe ve üyeliğin halka açılımı konusunda onlardan bir geri dönüş alamadığımız için ve biz de Akhisar halkının kaynaklarını aktaramayacağımız için bu mali ilişkiye son verdik.

'Tesisleri ve stadı ücretsiz kullabilirler'

Hüseyin Eryüksel ile telefonda ve yüz yüze görüştük. Bizim bu şeffaflık taleplerimize pek olumlu bakmadı. Bunun dışında Akhisarspor başkanı olacağı için tesis, stat konularında bizden istekleri olacak. Benim şahsi kanaatim Akhisarspor’un bu tesisleri kullanmaya devam etmesi. Biz bir adım daha öteye giderek 12 bin TL kira bedeli verilen tesisleri ve stadı, Akhisarspor’a destek amacıyla ücretsiz kullandırabiliriz. Antrenörlerin, bazı sporcuların, tesislerde çalışan bazı arkadaşların maaşının Akhisar Belediyesi tarafından ödenmesinin Akhisar halkına anlatamayacağımız için onları ayrı bir yere koyduk. 

Tesis konusu sadece benim karar verebileceğim bir konu değil. Meclis üyelerimin de fikrini alacağım. Çok güzel bir stadımız var ve Akhisarspor kiracı durumunda. Şahsi kanaatim, bunların ücret alınmadan Akhisarspor’un kullanması yönünde. Meclisimiz de onay verirse bu tesisler ücretsiz bir şekilde verilir.


'Kulüpte çalışanların karşısında antrenör yazıyor ama başka işler yapıyorlar'

75 personelin 27 tanesi güreşçi ve güreş antrenörü. Onlarla bambaşka bir şekilde konuşacağız. Bunun dışında antrenör, masör, sekreter, fizyoterapist gibi birçok çalışan Akhisar Belediyesi bünyesinde. Bazı çalışanların karşısında antrenör yazıyor ama başka işler yaptığını biliyoruz. Bu çalışanları Akhisar Belediyesi bünyesine geri çağırdık. Daha önce bu arkadaşları geri çağırmak için ligin ve kupanın tamamlanmasını beklemiştik. Bizimle beraber çalışmak isteyenlerle devam edeceğiz. Aldığımız duyuma göre Akhisarspor maliyetinden dolayı yaz spor okullarını kapatacakmış. Biz bu okulları görevimiz gereği açacağız ve bu arkadaşlarımız orada çalışabilirler. Akhisarspor’da devam etmek isteyenler bizlere istifasını sunabilir. Bizim için bir sıkıntı yok.

Ben bir taraftar olarak Akhisarspor’da bir değişim olması gerektiğine inanıyorum. Belediye başkanı olduğum için o işlere pek fazla karışmak istemiyorum. Orada şu anda bir başkan var ve istifa etmediği sürece muhatabımız o. Gittiği takdirde bu işi yapacak çok değerli arkadaşlarımız var. Ekrem Kayserili daha önce Akhisarspor yöneticisi olduğu için bu yakıştırma yapılıyor. Öncelikle benim bir adayım yok. Yasal olarak başkan adayı olma durumum ya da niyetim de yok. Benim Akhisarspor’a bir operasyon yapma ve ele geçirme gibi bir niyetim de yok. Yeni bir yönetimde her siyasi görüşten, her sosyal tabakadan kendini Akhisarspor’a adamış bir yönetim olmalı. Bu zamanında da böyle oldu. Benim babam Akhisarspor’un kurucusu. Akhisarspor bir siyasi kurum değil. Biz Akhisarspor ile ilgili yanlışları dile getirdiğimiz zaman ‘Bu işe siyaset karıştı yorumu yapılıyor ancak ne yazık ki yıllarıdır bu işe siyaset karıştı. Akhisarspor’un Akhisarlılar tarafından yönetilmesini istiyoruz. Akhisarspor’un sağlıklı bir yapıya ulaşması ve bir kuruma muhtaç olmaması lazım. 

Biz tabii ki belediye olarak destek oluruz ama yılda 9-10 milyon ayırmak zaten Akhisar Belediyesi için gerçekçi bir hedef değil. Akhisarspor’un bütçesi bugün 90 milyon, geçen sezon Akhisarspor’un elde ettiği gelir 150 milyon. Biz öncelikle yasal olarak ilişkiyi kestik, daha farklı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Tüm sözleşmeler 31 Temmuz’da sona erecek. Yasal olarak 60 gün önceden feshi etmeniz lazım. Biz de bu nedenle bu tarihten önce feshettik. 

'Akhisarspor’un ne kadar bütçesi var, kime ne borcu var bilmiyoruz'

Belediyeden aktarılan destekler bende madde madde var. Bu 1 yılda alınmayan kira gelirleri dahil 9.5 milyon civarında. Akhisarspor’un ne kadar bütçesi var, kime ne borcu var bilmiyoruz. Hatta Akhisarspor’un Akhisar Belediyesi’ne 960 bin TL borcu var. Bunu ben Akhisarspor başkanına söylediğim zaman o da şaşırdı, bilmiyormuş. Bunun gibi birçok kurumun Akhisarspor’dan alacaklı olduğu şekilde duyumlar alıyoruz ama bunların hepsi duyum. Bizim zaten karşı olduğumuz bu şeffaf olmayan durum. Takımın harcamalarını kimsenin bilmemesi bizi sıkıntıya sokan durum. Akhisarspor’un üye yapısının çok kapalı olması ve Akhisar halkına açık olmaması da sıkıntıya sokan başka bir durum.

Beni Akhisar’ı en iyi şekilde yönetmek için bu işe talip oldum. Biz Akhisarspor’a sırtımızı çevirmiş değiliz. Böyle bir yanlış algı oluşturulmaya çalışılacak. Birçok konuda Akhisarspor’un arkasındayım ama yanlışları söylemek boynumuzun borcu. Hesap veremeyeceğimiz hiçbir şeyin arkasında durmam.

Kaynak: Deniz Şen - Ajansspor
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşlı Birisi
Yaşlı Birisi - 1 yıl Önce

Seni yürekten kutlarım başkan. Bu siyaset değil.halkın parası.
Tabii ki Aşkhisarspor'umuza destek hepimizin görevi.Ancak bu gelir ve giderleri bilmek,sadece yönetimin değil hepimizin hakkı.
Kötü dedikoduları önlemek için yönetim bunu açıklamak zorunda.
Sevgiyle kalın.

Aa
Aa - 1 yıl Önce

Besim başkan şişirilmiş bilgilerle hareket etmeni yakıştıramadık , sanki Eryüksel ve yönetimi Akhisarsporu çok kötü yönetmiş sıfır başarı olmuş gb garip şekilde diş geçirmeye çalışılıyor Besim Başkan siyaset işe sporu karıştırdı , Biz Akhisarspor taraftarı olarak Başarıyı yakalayan ve yapan şu anki yönetimin kalmasını ve başarının devam etmesini istiyoruz Besim Başkan ancak bu yaptığı ile akhisarı bölersin

Yılmaz atabarut
Yılmaz atabarut - 1 yıl Önce

Tesislerde çallışanları neden anlatamıyorsun stadın adı akhisar belediyesi spor toto stadı 120 milyonluk uatırımı akhisara kim yaptırdı bu stat zemini türkiyenin en iyi zemini bebek gibi bbalılmak ister sen sana ait stadı baktıramazsan bedava veririz edebiyatı niye tff oynanan lige göre maç kira bedeli belirlr sen bu ücreti alırsın sayın başkan stada sahip çık gereğiniyapmazdan görevi ihmalden şikayetlere maruz kalırsın.bunlarla akhisarsporu ele geçiremezsin.sana düşeni yap verdiğin nakit yok hesap sorasın kulü geli gideri üyelerce genel kurulda denetlenir.

Akigo
Akigo @Yılmaz atabarut - 1 yıl Önce

Hangi üyeler denetleyecek?kendi eş dostlarından yaptıkları üyeler mi?yazdıklarınızla komik duruma düşmeyin..

Sevda
Sevda - 13 ay Önce

Sayin başkan ilk önce bir karar ver dost musun düşman misin . Akhisarspor, umuzun kullandığı tesis ve kiraladığı yerleri elinden alıyorsun ve üstüne ne yaptıklarını bilmediğim deyip çalışan 68 kişiye üstü kapalı TOHMET altına alıyorsun. Binbir çeşit engellemlere rağmen Türkiyenin en iyi zemine sahip stadinin yarın bakimsizliktan harabeye gelecek hale getirecektir çünkü kullanılmayan yer çürümeye mahkumdur. Sayın Başkan almış olduğun bu karardan hemen getir dön yoksa Akhisarspora en büyük kötülüğü yapmış bir belediye başkanı olarak anilirsin.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber