Akhisarlı devler, Düzce'ye az farkla kaybetti!

TBL'de ikinci devrenin ilk maçında lider Akhisar'a konuk olan GCT Düzce ikinci yarıda Joel ve Washington etkili oyunuyla öne geçti ve karşılaşmadan 74-71 galibiyetle ayrıldı.

Akhisarlı devler, Düzce'ye az farkla kaybetti!

İlk 5ler:

Akhisar Bld: Franklin-Can-İlker-Berkay-Yavuz

GCT Düzce: Barış-Washington-Azizcan-James-Mutlu

Karşılaşmaya Akhisar, Berkay'ın sayılarıyla başladı. Düzce'de bu dakikalarda etkili olan isim ise James oldu. Franklin'in oyuna girmesiyle farkı açan Akhisar ilk çeyreği de 22-16 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte içeriyi iyi kullanan ekipler karşılıklı sayılar kaydetti. Uzak mesafeden de bu dakikalarda etkili olan Akhisar farkı çift hanelere çıkardı. Düzce ise arka arka üç sayı denemelerinden eli boş döndü. İkinci çeyrek 37-31 Akhisar'ın üstünlüğüyle geçildi. 

Üçüncü çeyreğe içerden iyi ritm yakalayarak başlayan Düzce, Akhisar'a yaklaşmaya başladı. Arka arka üçlüklerle cevap veren Akhisar, üstünlüğü korumaya çalışsa da 04.50 da Washington'un üçlüğüyle Düzce skoru eşitledi (48-48). Bu dakikalarda panik butonuna basan Akhisar, çabuk kullandığı hücumlardan sayı üretemedi ve istediğini sahaya koyan Düzce üstünlüğü eline aldı. Üçüncü çeyrek 62-55 Düzce'nin üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyrekte de Düzce, boyalı alanda yakaladığı ritmini korumaya devam etti. Akhisar ise dışardan kaydettiği sayılarla skoru 68-68 getirdi. Son bölümü James ve Washington ile hatasız oynayan Düzce üstünlüğü tekrar eline aldı.Kalan dakikalarda skor bulamayan  Akhisar farkı eritemedi. Karşılaşmadan Düzce 74-71 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...

Akhisar Bld: Troy Franklin 20 sayı-7 asist, Berkay Kansu 12 sayı, Ömer Sancaklı 11 sayı

GCT Düzce: Desi Washington 22 sayı-11 ribaund, Joel James 20 sayı-20 ribaund, Ömercan Engin 11 sayı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber