Ensivri, "Rabbim Bir Daha 13 Mayıs Karanlığını Yaşatmasın"

13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen ve bütün ülkeyi yasa boğan 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma maden faciasının 4. Yıl dönümü nedeni ile Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Aday Adayı Vet. Hek. Doğan Ensivri Soma maden şehitliğini ziyaret ederek dua etti. 

Ensivri, "Rabbim Bir Daha 13 Mayıs Karanlığını Yaşatmasın"

Eşi Nezehat Ensivri ile birlikte maden şehitlğini ziyaret eden MHP’li Aday Adayı Doğan Ensivri, yaşanan facianın acısının unutulmadığını ifade etti. 

13 Mayısın dünya tarihine bir kara leke olarak geçtiğini söyleyen Ensivri, “301 canımızı kaybettiğimiz O acı günü hep birlikte yaşadık. Hiç bir zaman unutmadık ve unutmayacağız da. Bir çok kişi eşini, kardeşini oğlunu kaybetti, bunun tesellisi mümkün değil. Gönül isterdi ki bu kaza hiç yaşanmasaydı, hiç bir madencimizin bunu bile kanamasaydı. Üzerinden 4 yıl geçti ama acısı hala dünmüş gibi. Umuyoruz ki bu ülkemizde yaşanan son trajik kaza olur ve bundan sonra böyle acılar yaşamayız. Yüce Rabbim bize bir daha 13 Mayısın karanlığını yaşatmasın. Bütün maddenci şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.” Dedi. 

Maden şehitliğini gezen Doğan Ensivri ve eşi Nezehat Ensivri, şehitlerin ruhuna dua ederek mezarlarını suladı. Ensivri çifti şehitlikte bulunan madenci yakınları ile de sohbet ederek acılarını paylaştı. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber