Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı üzerinde çalışmalar devam ediyor. 

Akhisar ilçe merkezinin tamamını kapsayan alanda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı üzerindeki çalışmalar sürüyor. Hazırlanan plan, 10 Ekim 2023 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na havale edildi.

İlgili komisyona havale edilen 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı, vatandaşların yaşadığı mahallelerdeki geleceği etkileyecek önemli bir belge olarak dikkat çekiyor. Plan, gerekli değerlendirme ve incelemeler sonucunda onaylanarak Manisa Büyükşehir Belediyesinde askıya çıkarılacak.

“AKHİSAR BELEDİYESİNDEN VATANDAŞLARA ÇAĞRI”

Akhisar Belediyesi ise 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı çalışması ile ilgili vatandaşlara çağrıda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Akhisar ilçe merkezinin tamamını kapsayan alanda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışması yapılan 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım Planı 10.10.2023 tarihli Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmiştir. 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı gerekli inceleme ve değerlendirme süreci tamamlandığında onaylanmasına müteakip Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkarılacaktır. Bu kapsamda vatandaşların sahip oldukları taşınmazlara yönelik mağduriyet yaşamaması için askıya çıktığında bilgi almaları ve sürecin takipçisi olmalarını rica ederiz.”
 

Editör: Mustafa Özdemir