Kız Meslek Lisesi Meraklı Miniklere Kucak Açtı

Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsüne ziyarete gelen Yırcalı Anaokulu Minik Kahramanlar Sınıfı öğrencileri çok eğlendi çok da bilgi edindi.

Kız Meslek Lisesi Meraklı Miniklere Kucak Açtı

Okulun spor kompleksinde beden eğitimi öğretmeni ile sportif çalışmalarda bulunan öğrenciler  özellikle futbol ve jimnastikte bol bol ter döküp eğlendi. Zeynep Gülin Öngör MTAL Yiyecek ve İçecek bölümünün hazırladığı sağlıklı mönüleri yiyerek güç toplayan minikler,   yine Yiyecek ve İçecek bölümünün hazırlamış olduğu “Minik Kahramanlar Sınıfı “ temalı pastayı keserek, ziyarete onlarla birlikte gelen annelerine  ikram ettiler.

Çocuk gelişimi bölümünün hazırlamış olduğu animasyon gösterisini , Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi uygulamalı anaokulu çocuklarıyla birlikte izleyen öğrencilerin kahkahaları görülmeye değerdi. Hem uygulamalı anaokulu çocuklarıyla da arkadaşlık kurup, birlikte anaokulunu gezerek kendi okullarından farklı bir ortamda paylaşmayı ve birlikte öğrenmeyi tadan çocukların gözlerindeki pırıltı, birlikte sevgi ve saygıyla yaşamanın güzelliğini yansıtıyordu. Kız Meslek Lisesi eğitim kampüsündeki bilişim, grafik atölyelerinde verilen uygulamalı eğitime ilgiyle katılan minik kahramanlar sınıfının özellikle erkek öğrencileri hem çizgi film tasarımının süreçlerine, hem de bilgisayarın yararlı kullanımı hakkında verilen bilgilere çok ilgi gösterdi. El sanatları , aşçılık, giyim üretim teknolojileri , yiyecek içecek ve çocuk gelişimi bölümlerinde alan şeflerinden uygulamalı eğitim gören minik kahramanlar sınıfı mesleki rehberliği küçük yaşlarda, alanlarında uzman öğretmen ve mesleğe sevgiyle ilgiyle azimle hazırlanan ablalarından bilgiler öğrendiler. Güzellik ve saç bakım atölyesinde kişisel bakımları da yapılan minik kahramanlar sınıfının özellikle kız öğrencileri atölyeyi çok sevdi.  Okul Müdürü Nazan Bahar’ın mihmandarlığında yapılan bu geziden Akhisar’ın ve ülkemizin umudu olan, bugünün küçükleri yarının büyükleri, minik kahramanlar sınıfı öğrencileri, heybelerine hem bilgi hem de yaşamın içinden uygulamalı eğitim faaliyetlerinden öğrendiklerini koyarak, okullarına döndüler. Yırcalı Anaokulu Müdürü Yusuf dindar  ve minik kahramanlar sınıfı öğretmeni Halime Tanrıverdi, Okul Müdürü Nazan Bahar’a , akıl küpü öğrencilerine okulca kucak açıp, yerinde eğitim öğretim imkanı sunulduğu için teşekkürlerini iletip, çiçek takdimi yaptılar. 

     Akhisar Zeynep Gülin Öngör Kız Meslek Lisesi Müdürü Nazan Bahar yapılan etkinlikle ilgili olarak “Okulumuz bilgi ve eğitim yuvasıdır. Öğrencilerimiz için bilgilerini etkinliklerini sergileme olanağı sunulan bu etkinlikte, bilgili meraklı  çocuklarımızın okulumuza gelerek bölüm şeflerimiz başta olmak üzere her atölyede sorular sorarak öğrenmeye pozitif yaklaşımları beni ve azimle çalışarak Akhisar’da ve Manisa’da, Türkiye genelinde birçok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atan ekip arkadaşlarımı gururlandırdı. Gelecekten çok umutluyuz. Yeni nesil bizim gibi uygulamalı eğitim veren mesleki teknik Anadolu liselerinin kapılarını, dimağları çok taze olan küçük çocuklarımıza açmasıyla, iyi ve nitelikli öğrenme süreçleri yaşatarak onlarda yeni düşünce tarzı ve bilgiye ulaşmada inovasyonun kullanılmasıyla çok daha başarılı işlere imza atacaktır. Bu konuda elimizden geleni özveriyle  yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Her şey çocuklarımız ve ülkemizin aydınlık geleceği için..” diyerek sözlerine son verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber