CMTAL Okulu, Rüzgar Güllerini İnceledi

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akhisar Rüzgâr Enerjisi santraline (AKRES) eğitim gezisi düzenledi.

CMTAL Okulu, Rüzgar Güllerini İnceledi

Okul müdür yardımcısı Sayın Hüseyin KARAN’ın başkanlığında okul öğretmenleri, Nazan DAL SÜMBELLİ, Ahsen   ZENGİL, Bilge USLU, Hasan SİLİCİ rehberliğinde   9.  Sınıf öğrencilerinin katılımını ile düzenlenen eğitim gezisinde öğrencileri rüzgâr güllerini yakından inceleme fırsatı buldular. 

Makine   Mühendisi   Sayın   Alaattin KURT ve yardımcı personel Sayın Murat   DEMİRBEY santral hakkında öğretmenlere ve öğrencilere sürekli uzaklardan gördükleri rüzgâr gülleri hakkında faydalı bilgiler verip öğrencilerin sorularını cevapladılar. 

Kafile başkanı Hüseyin KARAN ile yaptığımız söyleşide yapılan bu gezinin öğrencilerin yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgâr enerjisi hakkında birinci ağızdan çok detaylı ve güncel bilgiler aldıklarını ve bu enerji üretme sistemlerini yerinde görerek kalıcı bir öğrenme gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

Okul Müdürü Sayın İsmail KARABIÇAK bu güzel etkinliğin gerçekleşmesi için alt yapı çalışmalarını yapan okul öğretmenlerine ve kendilerini misafir eden AKRES AŞ.’ye ve kıymetli personeline teşekkürlerini iletti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber