23 Nisan 2021 Cuma günü ülke genelinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle Cuma günleri Hürriyet Mahallesinde kurulan semt pazarı 22 Nisan Perşembe (bugün) kurulacak.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada:

“Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

 Bu kapsamda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olan 23 Nisan 2021 Cuma gününün de bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına dahil edilmesi kapsamında 2021/18 sayılı kararımız ile,  22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 26 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede;

 İlimiz genelinde Cuma günleri kurulan pazarların 23 Nisan 2021 Cuma günü kurulmamasına,

karar verilmiştir.

 Yukarıda yazılı karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunulacaktır” ifadelerine yer verildi.