Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 16 gündem ve 1 ek gündem maddesi görüşüldü. 

Meclis toplantısı öncesinde konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlere değindi. Başkan Dutlulu konuşmasında şu ifadeleri kullandı; ” Akhisar’ın dört bir yanında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Zeytinliova ve Yatağan mahalleleri arasında yapılan bağlantı yolunu asfaltlayarak tamamladık. Bunun yanı sıra Zeytinliova Mahallemize güzel bir park ve sosyal yaşam alanı yapıyoruz. Burası eski bir pazaryeri alanıydı; burayı yenileyerek halkımızın hizmetine sunacağız. Ballıca Mahallesinde de meydan çalışmamız tamamlandı. Süleymanlı Mahallesindeki meydan çalışması devam ediyor. Akhisar merkezindeki parklarda çalışmalarımız ve yollarda asfalt çalışmalarımız da devam ediyor ”dedi.

“SÜT KUZUSU PROJESİ YENİDEN DEVAM EDİYOR”

Başkan Dutlulu, yaz aylarında ara verilerek dağıtımı geçici süreyle duran Süt Kuzusu projesinin yeniden başlayacağının müjdesini de vererek, yeni tedarikçi ile anlaştıklarını, 9 Ekim Pazartesi gününden itibaren Akhisarlı çocukları yeniden sütleri ile buluşturacaklarını ifade etti. 

Sonrasında gerçekleştirilen Ekim ayı Meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu;

Gündemin 1. maddesinde 2024 mali yılı performans programı,2.maddesi 2024 yılı mali gelir gider bütçesi, 3. maddesinde 2024 mali yılı gelir tarifesi ile 4. maddesinde katı atık yönetim sistemi gelir tarifesi görüşülerek Plan ve Bütçe ara komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5 ve 6. maddesi plan bütçe komisyonundan geldiği şekliyle meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. ve 8. maddeleri oy çokluğu ile kabul edilirken 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15. ve 16. maddelerinde yer alan konular komisyonlardan geldiği şekliyle meclis tarafından kabul edildi.

Ekim ayı meclis toplantısının 2.oturumunun 17 Ekim Salı günü saat 16.00’da yapılacağı bildirilerek oturum sonlandırıldı.