Akhisar Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde belediye meclis salonunda gerçekleştirilirken toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü.

Meclis toplantısı öncesinde konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 2023 yılının son meclis toplantısı sebebiyle Akhisar Belediye Meclisi’nde bulunan tüm siyasi partilerin meclis üyelerine uyumlu çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Akhisar Belediyesi tarafından yapılan hizmetler ile ilgili konuşan Başkan Dutlulu ;  “Akhisar Belediyesi olarak engelliler ile ilgili çok önemli projelere ve hizmetlere imza attık. İhtiyaç duydukları her alanda engelli bireylerimizin yanında olduk. Tekerlekli sandalyeler, akülü araçlar,  görme engelli kardeşlerimiz için bastonlara kadar birçok hizmeti onlara sağladık. Hayatın her alanında, yaşadıkları her zorlukta onlara yardımcı olabilmek için yanlarında olmaya devam edeceğiz . Yardım ihtiyacı olan, bizim ulaşamadığımız engelli kardeşlerimiz varsa vatandaşlarımıza da çağrımızdır; bize bildirebilirseniz onlara ulaşır ve yardımcı olmaya çalışırız. Geçtiğimiz günlerde belediyemizin engellilere yönelik düzenlediği etkinliğe katıldım. Gerçekten çok güzeldi. Akhisar Belediye Meclisi Engelli komisyonumuza ve belediyemizin birimlerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 6 Aralık Çarşamba günü saat 19.30’da İZOT Otizm Orkestrası’nın sahne alacağı konserimiz de var. Tüm halkımızı bu güzel konsere bekliyoruz ”dedi.

“CUMARTESİ PAZARYERİ, KURA ÇEKİMİ SONRASI AÇILACAK”

Akhisar Belediyesi tarafından yakın zamanda çalışmaları tamamlanan ve açılmak için gün sayan Ulucami Mahallesi Cumartesi Pazarı ile ilgili de konuşan Başkan Dutlulu, Pazaryerinde satışa çıkarılan tezgah fiyatları ile ilgili konuştu. Başkan Dutlulu;”Cumartesi Pazarı ile ilgili Akhisar Pazarcılar Odası başkanımız ile görüştük. İlana çıktık, başvuruları alıyoruz. Cuma gününe kadar başvurular devam edecek. Sebze ve meyvecilere ayrılan yerler dolmuş durumda olduğu için bu esnaflarımızın yerlerini kura ile belirleyeceğiz. Tuhafiye bölümünde biraz boşluğumuz var ama oda Cuma gününe kadar dolacak gibi gözüküyor. Tuhafiyeye ayırdığımız yeri mağdur etmeden kaydırmak suretiyle meyve ve sebzeciler için kullanacağız. Pazaryerini aktif bir şekilde açmak istiyoruz. 26 Aralık’ta canlı yayın ile kura çekimini gerçekleştireceğiz. Kura çekiminden sonra 1 hafta 10 günlük askı süresinin bitmesinden sonraki Cumartesi günü pazaryerimizi açmak istiyoruz. Pazaryerindeki yerlerin satış fiyatı da son derece uygun. Manisa’da bizden çok daha küçük bir belediye yaptığı pazaryerinde tezgahları 250 bin ile 350 bin TL arasında satıyor. Bizimle denk bir belediye 150 bin TL’ye satıyor. Bizimki 40 bin TL çok makul bir fiyat belirledik. Göreve geldiğimiz günden beri pazarcı esnafımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Bu semt pazarı ile Akhisar’ımıza çok güzel bir eser daha kazandırıyoruz. Şimdiden şehrimize hayırlı olsun ”dedi.

“MANİSA’DA EN ÇOK ASFALT ATAN İLÇE BELEDİYESİ BİZİZ”

Akhisar Belediyesi tarafından Beldelerde yapılan meydan çalışmalarına da değinen Başkan Dutlulu ; “Süleymanlı, Ballıca, Kayalıoğlu ve Mecidiyedeki meydan ve parkları yeniledik. Bizden önceki dönemlerdeki belediye hizmetlerinde beldelere sıra gelmemişti. Göz ardı edilmişti. Halkımızın istekleri doğrultusunda beldelerimize çok güzel hizmetler yapıyoruz. Sadece meydan değil 5 yılda asfalt çalışmalarını çok iyi yaptık. Manisa’da büyükşehir belediyesinden sonra en çok asfalt çalışması yapan ilçe belediyesi Akhisar Belediyesi’dir. Kış boyunca da yama çalışmalarına devam edeceğiz ”ifadelerini kullandı. 

“ALINAN KARARLARIN AKHİSAR’IMIZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLERİM”

Türkiye’ye örnek olacak şekilde Akhisar Belediye Meclisi’nde tüm kararların meclisteki siyasi partilerce ortak alındığına değinen Başkan Dutlulu, “Bu meclisimiz 2023 yılının son meclisi. Bu süreçte Akhisar’ımıza güzel hizmetlerin kazandırılmasında ortaklaşa hareket ettiğimiz meclisimizdeki tüm siyasi partilere teşekkür ederim. Sizlerle birlikte kavgasız, gürültüsüz, Akhisar’ımızın menfaatleri için çalıştık ve güzel işler yaptık. Umarım sonraki dönemde sizler çalışma fırsatı buluruz. Alınan kararların Akhisar’ımız için hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

Akhisar Belediyesi 2023 yılı Aralık ayı meclis toplantısında gündemin 1. maddesi meclis toplantı günü ve tatil ayının belirlenmesi, 2. maddesi geçici işçi vizeleri ve 3. maddesi ödenek aktarımı görüşüldü ve  tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 4., 5. ve 6. maddeleri İmar Komisyonu’ndan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

2024 Ocak ayı meclis toplantısının 2 Ocak 2024 Salı günü saat 16.00’da olacağı bildirilerek oturuma son verildi.
 

Editör: Mustafa Özdemir