Akhisar Belediyespor erkek basketbol takımı ligin 2.haftasında konuk ettiği Teşvikiye takımını ilk iki çeyrekteki başarılı oyunu ile son iki çeyrekte zorlansa da 6 sayı farka parkeden 84-78 galip ayrıldı.

Müsabaka her iki takım oyuncuları ve teknik ekipleri ile birlikte tuttukları Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım  ölüm yıldönümü nedeniyle  SEVGİ, SAYGI VE ÖZLEMLE yazılı pankartla çıktılar ve saygı duruşunda bulundular.

İlk çeyrekte rakibine büyük üstünlük sağlayan ev sahibi Akhisar Belediye rakibini 8 sayıda  tuttu. İkinci çeyreğe  17-8 önde girdi. İkinci çeyrekte de başarılı olan Akhisar Belediye  25-17 önde olup devreyi 17 sayı önde  bitirdi. Üçüncü çeyrekte konuk ekip müsabakaya ağırlığını koydu. Akhisar potasına 27 sayı atarken kendi potasında 17 sayı gördü. Son çeyrek  adeta kıran kırana geçti. Sinirler gerildi. Konuk ekip bu  çeyrekte de  4 sayı farka 29-25 önde bitirmesine rağmen ilk iki çeyrekteki 17 sayılık farkı kapatamayarak  müsabakadan 6 sayı farkla mağlup ayrıldı.

Ev sahibi ekipte sayı dağılım dengeli olurken, Alper Tolga İzgin 13 sayı, Berkay Çıvgın, Murat Osman Dere, Atahan Saylan ve Önder Erişen 12 şer sayı ile çift haneleri yakaladılar. Rakip Teşvikiye’de Kerem Can Çolak 26, Ali Baran Erdal 22 sayı ile çift haneyi yakalayan oyunculardı.