AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı yerel seçim çalışmaları sürerken, aday belirleme sürecine ilişkin alınan kararlar ve başvurular ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

“Türkiye Yüzyılı” mızın  ilk Mahalli idareler seçimleri Manisa’mız ve Cumhur İttifakımız için hayırlı olsun. Aday Adaylığı başvuru süreci resmen başladı. Aday Adaylarımız; Belediye Başkanlıkları için 9-17 Kasım tarihleri arasında,  Belediye Meclis Üyelikleri için 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilirler. Adaylık ön başvuruları http://basvuru.akparti.org.tr adresinden e-başvuru olarak yapılması gerekmektedir. Başvuruların kesinleşmesi için Aday Adaylarının sistemden aldığı formu ıslak imzalı bir şekilde İl veya İlçe Başkanlıklarımıza teslim etmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurular işleme koyulmayacaktır.

Başvurulara eklenecek evraklar;
Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi
Diploma fotokopisi
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Askerlik durum belgesi
Bağış dekontu

BAŞVURU BAĞIŞ MİKTARI

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından 50 bin TL, İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarından 20 bin TL, Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarından 10 bin TL olarak belirlenmiştir. Kadın ve 18-30 yaş arası Genç Aday Adaylarından bağış miktarlarının 1/2’si kadar bağış, Engelli Aday Adaylarından ise 1/4’ü kadar bağış talep edilecektir. Bağışlar, AFAD üzerinden yapılarak Gazze’deki kardeşlerimize gidecektir. 

Aday adaylık süreci  ve başvurular ile ilgili detaylı bilgiler il ve ilçe başkanlıklarımızdan temin edilebilir. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri aday adayı başvuru sürecinin aday adayları için hayırlı olmasını diliyorum.