AK Parti Kadın Kolları Başkanı Tuba Bacak ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Akhisar İlçe Teşkilatı binasında bu akşam saat 20:15’de yaptığı basın açıklamasında CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci’nin yanında olduklarını açıkladı.

Yapılan basın açıklamasında Tuba Bacak, “CHP Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun partisinin Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Sn. Fatma Celebci’ye yaptığı sakil davranışı kınıyorum. Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu’yu muhatabından ve tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum.

Dün kadının hak ve özgürlüklerine açıktan muhalefet edenler bugün bir başka skandal ile karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar bunu hakketmiyor. Akhisarlılar bu şekilde gündeme gelmeyi hak etmiyor. Besim Dutlulu Akhisarlıların yüzünü yere eğmiştir. Bu tutum ne kadar gizlenmek istense de karanlıktır ve izaha muhtaçtır. Aziz milletimiz ve kıymetli Akhisarlılar mızrağın çuvala sığmadığının farkındadır. Bu çirkin hadiseler bir anlamda da bizlere uyarı niteliği taşımaktadır.

Yaşanan bu üzüntü verici hadise vesilesiyle, Türkiye’nin en büyük kadın teşkilatı olan AK Parti Kadın Kolları ailesinin bir üyesi olarak hemcinsim Sn. Fatma Celebi’ye üzüntülerimi ifade ediyorum. Kadın dayanışması çerçevesinde bu konuda kendisinin yanında olduğumu önemle belirtmek istiyorum” Dedi.