Akhisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AKBUĞA, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILIÇ, Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Ekber POLAT, Başkan Vekili Mesut AKBULUT, Yönetim Kurulu Üyesi İdris ÖZ, Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatif Müdürü Seçil KÖK ve teknik ekipleriyle birllikte, TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi SÜREK, TARİŞ Genel Müdürü S.Güngör ŞARMAN’ ı İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Tariş Zeytinyağı Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ de ziyaret etti.

Akhisar’ da bu yıl zeytinde kaliteli ve bol ürün beklediklerini dile getiren Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILIÇ “Zeytine yönelik izlenen politikalar ve üreticilerimizin yoğun gayreti neticesinde her geçen yıl daha fazla ürün elde etmekteyiz. Akhisar’ ın zeytinin başkenti olarak anılmasına vesile olan çok büyük bir potansiyeli var. Bu potansiyelin daha iyi algılanması ve bölgemizde kalıcı, sürdürülebilir yatırımların sağlanması gerekmektedir. Ülke ekonomisine ve çiftçimizin faydasına olacağına inandığımız bu yatırım taleplerimizi yinelemekteyiz” dedi.

Kooperatifçiliğin çiftçiler için önemini vurgulayan Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA “Kooperatif çatısı altında birleşmek çiftçilerimiz için artık daha önemli hale gelmiştir. TARİŞ’ten beklentimiz Akhisar üreticisine daha fazla katkı sağlamak adına Akhisar’daki yatırımlarını artırmalarıdır. Zeytin için yatırım planlaması yapılırken bölgemizdeki zeytin varlığı, üreticimizin emeği sonucu elde ettiği kalite ürünün göz önüne alınmasını gerekmektedir. Yatırımların karşılığı olarak Akhisar’ da üye sayısının artması hem TARİŞ hem de üreticilerimiz için önemlidir” dedi. 

Kurumlar arasındaki iletişimin güçlü olması gerektiğinin altını çizen Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA kendilerini ağırlayan TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi SÜREK ve TARİŞ Genel Müdürü S.Güngör ŞARMAN’ a teşekkür etti.

Dünya’ da ve Türkiye’ de zeytin zeytinyağı üretimi, satışı ve pazarlaması ile ilgili güncel konuların konuşulduğu görüşme sonrası TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi SÜREK ve TARİŞ Genel Müdürü S.Güngör ŞARMAN konuyla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.