Erzurumlular'dan Balıkesirlilere Ziyaret

Akhisar’ Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Akhisar’da yeni açılan Balıkesirliler Derneğini ziyaret etti.

Erzurumlular'dan Balıkesirlilere Ziyaret

 

Akhisar’  Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Akhisar’da yeni açılan Balıkesirliler Derneğini ziyaret etti. 


Balıkesirliler Derneği Başkanı Mustafa Dağlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy ve yönetim kurulu üyelerini kapıda karşıladı. Ziyarette misafirlere Balıkesir’in özel tatlılarından olan Höşmerim tatlısı ikram edildi.


Ziyarette konuşan Balıkesirliler Derneği Başkanı Mustafa Dağlar; “Bu akşam bizi ziyaret eden Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy ve Yönetim Kurulu üyelerine şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Balıkesir ve Erzurum gerçekten köken olarak örf olarak birbirine yakın iller. Doğuda Erzurum batıda Balıkesir belki biraz iddialı olacak ama bu Türkiye’nin en önemli iki illerinden birisi. Zaten tarihte de baktığımızda Erzurum’un meşhur Nene Hatun’u bilirsiniz. Ulus Türk savaşında Erzurum’a kadar yaklaştıklarında Ruslar Nene Hatun daha 20 yaşında iken çocuğunu bırakıp gitmiş savaşmıştır bir erkek gibi. Aynı şekilde Balıkesir’de de biliyorsunuz Çanakkale Savaşı’nda 250 kiloluk bombayı kaldırarak düşmanın gemisini batıran Seyit Onbaşı’da Balıkesirli olarak bu vatana hizmet etmiş kişidir. Bu örnekler her il içinde daha fazladır. Vatan için hem Balıkesirliler hem Erzurumlular hiçbir zaman ellerinden geleni ardına bırakmazlar. Bunun yanında 2 bin ortak özelliği misafirperverdirler. Yani şuan Erzurum’a da gitseniz Balıkesir’e de gitseniz aç kalmazsınız çok güzel karşılanırsınız. Belki bu akşam burada bir ilk yaşanıyor. Erzurumlular ve Balıkesirliler bir araya belki ilk defa geliyorlar. Bu da bu akşamın ayrı bir önemini meydana getiriyor. Biz Balıkesirli olarak Erzurumlu hemşerilerimizi, arkadaşlarımızı seviyoruz. Onlara tekrar hoş geldiniz diyoruz, sevgilerimizi sunuyoruz” dedi.


Erzurumlular Derneği Başkanı İrfan Aksoy; “ Değerli başkanım ve Balıkesirliler Derneğinin çok kıymetli yöneticileri burada Akhisar Balıkesirliler Derneği kurmakla gerçekten çok güzel bir iş yapmışsınız. Bizler Erzurumluyuz, Balıkesirliyiz ama biz Akhisarlıyız. Burada çocuğumuza ekmek yediriyoruz. Türkiye zaten bizim Allah’ın izni ile toplumların memleketin sivil toplum kuruluşlarının  artması dernekçilik bazında örf, adet gelenek görenek, kültürel anlamda bilinmeyenlerin insanlara öğretilmesi adına çok güzel olacaktır. Dernekçilik güvenli emin ellerde olursa memleketimiz için çok hayırlı çok güzel işler başarmış oluruz. Biz yaklaşık 2001 yılından beri faaliyet gösteriyoruz. Bu ilçede yapılacak hayırlı işler ne varsa asla ve katta siyasi anlamda bir misyon yüklenmeden elimizden geldiğince bu işleri yapmaya çalışıyoruz. Balıkesirliler dernek kurmuş dedikleri zaman yani ben dernek kurmuş kadar sevindim, çok mutlu oldum. Dolayısıyla Balıkesirliler Derneği ilçemize ülkemize hayırlı olsun inşallah sizlerle hep birlikte bu ilçeye faydalı işler yapmanız konusunda bizlerle sizlerle birlikteyiz” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber