232. Yıldır Akhisarlıların Hizmetinde

1780 yılında Çizmeci Hacı Hasan Çavuş tarafından kurulan, oğlu Çizmeci Abdullah Çavuş ile devam eden, Çizmeci Sarı Ali Çavuş’un oğulları Necati ve Kani Kuloğlu’nun devam ettirdiği ayakkabıcılık mesleğini oğullar Büyük Ali ve Küçük Ali Kuloğlu ile bu güne kadar devam etti.

232. Yıldır Akhisarlıların Hizmetinde

1780 yılında Çizmeci Hacı Hasan Çavuş tarafından kurulan, oğlu Çizmeci Abdullah Çavuş ile devam eden, Çizmeci Sarı Ali Çavuş’un oğulları Necati ve Kani Kuloğlu’nun devam ettirdiği ayakkabıcılık mesleğini oğullar Büyük Ali ve Küçük Ali Kuloğlu ile bu güne kadar devam etti. Büyük Ali ve Küçük Ali Kuloğlu’nun oğulları Kani ve Necati Kuloğlu ile 6 kuşaktır devam eden Kuloğlu Ayakkabı Kuruluşunun 232.ci yılında Hashoca Mahallesi 111 Sokak N0 2’de yenilediği Kuloğlu DEPPO Ayakkabı mağazasının açılışı Akhisar İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı’nın dualarıyla, Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve Ali Kuloğlu (Büyük Ali) ile birlikte kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. 


  Açılışa Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan yardımcısı Ömer İşçi, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve çok sayıda Akhisarlı vatandaşlar katıldı.

 

 

5.KUŞAK EN UCUZ AYAKKABI VE TERLİĞİ SATMAK İÇİN YOLA ÇIKTI

 

 

                    5 kuşak önce 250 yıl önce  çizmeci Hacı Hasan Çavuş’la başlayan, çizmeci Abdullah Çavuş’la devam eden  3. kuşakta  ayakkabı imalatı ve lastik satışlarına başlayan Çizmeci Sarı Ali, soyadı kanunu çıkınca Kuloğlu soyadını aldı. Sarı Ali Kuloğlu 1933 yılında İş Bankasından 150 TL. kredi alarak işlerini genişletti. Sarı Ali Kuloğlu’nun oğulları  Necati-Kani Kuloğlu kardeşlerin modern Kuloğlu Ayakkabıcılık şirketini kurup geliştirdikten sonra, Necati-Kani Kuloğlu kardeşlerin oğulları, her ikisinde adının Ali olan amca çocukları modern Kuloğlu Ayakkabıcık işyerinin yanında  “Kuloğlu Depo” adını verdikleri 3 katlı yerlerinde bir yıl müddetle toptan fiyatına satışlara başladılar.


                    Yüzlerce Akhisarlının toplandığı, açılış kurdelesini Kaymakam Kamil Köten ve Belediye Başkanı Salih ‘in kestiği  “Kuloğlu Depo” da Terlikler 1.90’dan, Bayan Babetler ve ayakkabıları 4.90’dan, Çocuk Spor Ayakkabıları 7.90’dan, erkek ayakkabıları ve büyük spor ayakkabıları 9.90’dan, çanta ve kemerler 9.90’dan valizler 19.90’dan  başlayan fiyatlarla adeta kapışıldı. 


                    Dedeleri Sarı Ali Kuloğlu’nun at  arabası ile köylere lastik ayakkabı satmaya gittiği resimli davetiye dağıttıklarını söyleyen amca çocuklarının Büyük Ali  lakaplısı Ali Kuloğlu, “ Biz beşinci kuş akız 1800 yılların başında  Çizmeci Hasan Çavuş olan dedemin dedesinden beri aralıksız üretim ve alıp satma ile Akhisarlıların terlikten ayakkabıya, çizmeye kadar  ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yeni açtığımız “ Kuloğlu Deppo” mağazamızda bir yıl müddetçe toptan fiyatına açıkladığımız fiyatları uygulayacağız.  Hedefimiz çevre belde, ilçe ve illerde de mağazalar zinciri kurmaktır. Akhisarlıların açılış gününde gösterdikleri ilgiye, amcamın  oğlu, adaşım Ali ile birlikte  sonsuz teşekkür ediyoruz. Babalarımızın adanı taşıyan askerde olan belin oğlu Kani ile küçük Ali’nin lisedeki oğlu Necati ile 6. kuşağımızın da Kuloğlu adını sürdüreceklerine inanıyoruz ve güveniyoruz.” dedi.   

 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber