Özel Doğuş Hastanesine haciz şoku!

Akhisar Özel Doğuş Hastanesi, eski yönetim kurulu üyeleri tarafından haciz şokuyla karşı karşıya geldi. 

Özel Doğuş Hastanesine haciz şoku!

Özel Doğuş Hastanesi çalışanları yayınladıkları basın açıklamasında şuana kadar yaşanan tüm detayları açıklığa kavuşturdu. 

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI;

Akhisar Özel Doğuş Hastanesi uzun yıllardır Akhisar halkına ve sağlık sektörüne hizmet etmektedir. Bilindiği üzere, Özel Doğuş Hastanesi 29.05.2019 tarihini takip eden bir süredir ortakları tarafından gerçekleştirilen haksız icra takiplerine karşı hukuk mücadelesi vermektedir. Bu konuyu Akhisar halkının ve tüm kamuoyunun dikkatine sunmak istemekteyiz.

Özel Doğuş Hastanesinin ortaklarından Ali Polat, Ergün Polat ve Mehmet Duman Hastane aleyhine toplamı 9.000.000,00-TL’yi bulan icra takipleri başlatmışlardır. Ali Polat ve Mehmet Duman, bu miktarı geçtiğimiz iki yılda doktorluk faaliyetlerinin neticesinde kazanarak hastaneye borç verdiklerini ileri sürmektedirler. Burada dikkat çeken husus, icra takiplerinin Ali Polat’ın şirketin icra yetkilerini elinde bulunduran yönetim kurulu üyesi olduğu dönemde başlatılmış olması ve ödeme emirlerinin Ali Polat’ın talimatıyla şirket çalışanları tarafından alınarak Ali Polat’a verilmiş olmasıdır. 

Alacaklı olarak icra takibi başlatan kişi ile borçlu olarak ödeme emrini alan kişinin aynı kişi olmasına karşın Akhisar Özel Doğuş Hastanesinin mevcut yöneticilerinin adalet talepleri karşılıksız kalmaktadır. 

Şimdiye değin Akhisar Adliyesine, bahse konu şahıslarla ve başlattıkları haksız icra takipleri ile ilgili çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuş ve ayrıca icra takiplerinin iptal edilmesi için hukuk davaları açılmıştır. 

9 milyonluk borcun usülsüz olarak yaratıldığı, görevi kötüye kullanma ve zimmete para geçirme ile ilgili bu şahıslar hakkında bir çok suç duyurusunda bulunulmuş, bazıları inceleme aşamasındadır ve bazıları hakkında savcılık tarafından takip başlatılmıştır.

Bütün bu yapılan haksızlıklara karşı yapılan uyarılara rağmen yönetim kurulu başkanı olduğu kurumu korumakla görevli olan Mehmet Ulusoy karşı koymamış adeta bu suça ortak olmuştur.

Bu icra takipleri dursun, araştırılsın ve gerçek açığa çıksın.  Sonunda herşey açığa çıkacak, adalet yerini bulacak, inancımız tam ama kurumumuz telafisi olmayan zararlar görmeden olmasını umuyoruz.

Hastanemizin ayakta kalmasında, hastane bünyesinde onurlu direnişini sürdüren, hastanemize emek vererek mücadelemizi yücelten kıymetli çalışanlarımızın varlığının en önemli etken olduğunu önemle vurgulamak isteriz.

Geçtiğimiz günlerde, bahse konu icra takipleri gerekçe gösterilerek hastanenin tıbbi cihazlarının haczedileceği ifade edilmiştir. Halkın sağlığını korumak için hizmet veren bir hastanenin insanları yaşatmak için var olan cihazlarının haczedilerek götürülmesi, hastaların, yoğun bakımdaki bebeklerin, yaşlıların ve daha nicesinin sağlıklı yaşam sürme haklarının ellerinden alınması demektir. 

Akhisar Özel Doğuş Hastanesi çalışanları olarak idari ve adli makamların bu haksızlığa karşı duyarsız kalmamalarını talep ediyoruz. 

Doğuş hastanesi çalışanları, ahlaksızlıklarıyla kaybettikleri hastaneyi yolsuzluklarıyla geri almaya çalışanlara izin vermeyecektir!
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hak yerini buluyor
Hak yerini buluyor - 1 yıl Önce

Öyle ya hastanede hak yiyen varsa oda calisanlarin maaşlarını ödemeyen ama hergun kendi paşa gibi yasayan sayın kurtuldur bırakın insanlardan öç almayı herkesi ekmeğinden ettiniz siz gelmeden 4 senedir maaşlar gününde ödeniyordu

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber