Özel Doğuş Hastanesi Dünya Literatürüne Geçti

Özel Doğuş Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Yasemin Saygıdeğer Kont’un ABD’de kaldığı sürede Georgetown

Özel Doğuş Hastanesi Dünya Literatürüne Geçti

Özel Doğuş Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Yasemin Saygıdeğer Kont'un ABD'de kaldığı sürede Georgetown Üniversitesinde yaptığı araştırmalardan biri geçtiğimiz günlerde en yeni kanser araştırmalarını yayınlayan Neoplasia adlı dergide yayınlandı. 

Bu araştırma çağımızın en korkulan hastalıklarından olan Akciğer Kanseri tedavisi adına bir umut taşıyor. Günümüzde bu hastalığın bilinen bir ilaç tedavisi yok ve yeni geliştirilen ilaçlara hızla direnç gelişmekte. 

Dr. Yasemin Saygıdeğer Kont  ve ekibi, yaptıkları araştırmada, halen Akciğer kanseri tedavisinde kullanılan Erlotinib adı verilen ilaçla NSC305787 adlı başka bir ilaç adayının birlikte kullanılmasının kanserli hücreler üzerinde daha etkili olduğunu gösterdiler. 

Bu durum Akciğer Kanseri tedavisinde umut verici bir gelişme olarak literatüre geçmiş oldu.  


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber