Artık Medikal Ürünler Ücretsiz Alınacak

Hastalar artık medikal ürünleri kendi imkanları ile temin edip sonrasında bedelini almayacaklar.

Artık Medikal Ürünler Ücretsiz Alınacak

Hastalar artık medikal ürünleri kendi imkanları ile temin edip sonrasında bedelini almayacaklar. Tıbbi cihazlar Sağlık Bakanlığınca ücretsiz olarak sağlanacak. Akhisar'da 16 yıldır medikal ürünleri satışını yapan Tansan Medikal Limited Şirketi işletme sahibi Uğur Tan'a göre artık uygulama ile hastalar maddi olarak sorun yaşamayacak.

Sosyal güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) arasında, sigortalıların daha önce kendi imkanlarıyla temin edip, bedelini daha sonra SGK'dan aldıkları tıbbi cihazların Sağlık Bakanlığınca ücretsiz sağlanmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Konu hakkında Akhisar Press Haber'e açıklamalarda bulunan Hürriyet Mahallesi 151 sokak Hilaliye Caddesi üzeri 77 numarada ve Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi karşısındaki şubeden hizmet veren Tansan Medikal Limited Şirketi işletme sahibi Uğur Tan, yeni uygulamanın yararlarını anlatarak hastaların SGK'da yorulmayacağını ve maddi olarak sıkıntıya girmeyeceğini vurguladı.

Artık hastalar yerine tüm işleri medikallerin yapacağını işaret eden Uğur Tan, "Artık kanunen, hastalarımız kendileri SGK'ya giderek evraklarını teslim edip 1 ay sonra hesaplarına yatıyordu. Artık yeni kanunla medula sistemine geçildi. Artık hastalarımın bundan sonra SGK'ya gitmeyecek ve ödenekleri için uğraşmak zorunda kalmayacak, tüm bunları medikaller halledecek. Önceden ürünü alırken tamamını ödeyen hastalarımız şimdi sadece devletin ödediğinde geri kalan cüzi bir kısmı ödeyecek, hastalarımız maddi olarak sorun yaşamayacak" şeklinde bilgi verdi.

Tansan Medikal
Hürriyet Mahallesi 151 Sokak No:77/A Akhisar Manisa
Tel: 0236 404 00 03
www.tansanmedikal.com 


 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber