Akhisar'da Fırıncılara Hijyen Eğitimi Verildi

Akhisar'da faaliyet gösteren fırınlarda çalışan 169 personele Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca hijyen eğitim kursu verildi.

Akhisar'da Fırıncılara Hijyen Eğitimi Verildi

 

Akhisar'da faaliyet  gösteren fırınlarda çalışan 169 personele Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca hijyen eğitim kursu verildi. Akhisar Belediye Meclis salonunda düzenlenen kursa Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Engin Kurt, Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Koordinatörü  Necdet Çokhamur, ve gıda kontrol görevlileri katıldılar.


Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Ali Men açılış konuşmasında  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında 25 Ocak 2012 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelinde tüm fırın çalışanlarının hijyen eğitiminden geçirileceğini  belirterek , Akhisar fırıncıları bu salonu doldurmakla hijyen  eğitimine verdikleri önemi göstermişlerdir" dedi.


Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek fırın  çalışanlarına yönelik hijyen eğitimini Manisa il ve ilçeleri içerisinde  ilk olarak Akhisar'da düzenlemekten memnuniyet duyduğunu belirterek başta Hasan Ali başkan ve ekibi ile  tüm fırıncılara teşekkür etti.


Gıda ve Yem Şube Müdürü Engin Kurt ise" Ülke genelinde bu eğitimlerin ilkinin İzmir, ikincisinin Denizli il merkezlerinde üçüncüsünün ise Akhisar ilçesinde düzenlenmiş olması  önemlidir.Emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.


Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri Saadet Okuyucu, Sibel Sürüm, Selda Boyacı ve İbrahim Gümüş tarafından  verilen eğitimde  gıda işletmeleri kayıt ve onay işlemleri, ekmek teknolojisi, gıda mevzuatı, ekmek üretimi, dağıtım ve satışındaki hijyen konuları anlatıldı. Eğitim sonrasında kursa katılan 169 fırın çalışanı sınava tabi tutuldular. Sınav değerlendirmesi neticesinde 100 üzerinden 70 puan alan kursiyerlerin sınavı geçmiş olacağı ve sertifika verileceği belirtildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber