Akhisar ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi “BENDE FIRÇALIYORUM” Kampanyası Etkinliğine Başladı

Etkinliğe ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Hüseyin TAVLI, ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali Müdürü Ümit ERASLAN ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa AKKUYU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mükremin KARASU,Çağlak Anadolu Lisesi müdürü Mehmet ÇELİK, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katılmışlardır.

Akhisar ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi “BENDE FIRÇALIYORUM” Kampanyası Etkinliğine Başladı

 Etkinliğe  ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Hüseyin TAVLI, ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İdari ve Mali Müdürü Ümit ERASLAN ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa AKKUYU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mükremin KARASU,Çağlak Anadolu Lisesi müdürü Mehmet ÇELİK, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katılmışlardır.

ATSO Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt.Hüseyin TAVLI ‘’Etkinlik 24-25-26-27 Mart 2015 tarihlerinde Çağlak Anadolu Lisesi Eğitim salonunda eğitim çalışması şeklinde devam edecektir. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun başlattığı "BENDE FIRÇALIYORUM”kampanyası kapsamında çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırabilecek öğretmen ve ebeveynlerin aydınlatılması amacıyla Genel Sekreterliğimiz ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yapılmaktadır.Bu protokol uyarınca bu etkinlik İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü  ile ortaklaşa olarak organize edilmiş olup, çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak düşüncesiyle öğretmen ve ebeveynlerin bu konuya hem dikkatlerini çekmek hemde katkılarını sağlamak  amacıyla planlanmıştır. Sağlık Bakanlığımızın bir projesidir.Bu çalışmada diş fırçalamanın önemi ve doğru diş fırçalama teknikleri,koruyucu diş tedavisinin nasıl olması gerektiği  anlatılacaktır.Dişlerin çürüdükten sonra tedavi edilmesi zor ve meşakkatli bir işlemdir.Önemli olan dişlerimizi çürüklerden korumaktır’’dedi. Daha sonra  Diş hekimi Kemal KISAKÜREK tarafından önce sunum yapıldı,yapılan sunumdan sonra öğretmen ve velilerin soruları cevaplandırıldı.Konuyla ilgili önerileri alındı. Program sonunda   katılımcılara diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber