Op. Dr. Şule Uz Çocuk Cerrahisi ve Medikal Estetik kliniği Akhisar’da hizmete açıldı. 

Akhisar ve bölgenin tek çocuk cerrahı olan Op. Dr. Şule Uz, kendi kliniğini Hürriyet Mahallesi 405 Sokak Numara 26 Daire 1’de (Yeni Cuma Pazarı yanı) düzenlenen açılış organizasyonu ile hizmete açtı. 

Birçok misafirin katıldığı kliniğin açılış kurdelesini Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ATSO Başkanı Sami Karaoğlan ve Op. Dr. Şule Uz birlikte kestiler. 

ÇOCUK CERRAHİSİ OP. DR. ŞULE UZ, HAKKINDA

Şule Uz, Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesi ve Uşak Eğitim Araştırma Merkezi’nin ardından Mavi Hospital’de görev almış ve son olarak Manisa’nın Akhisar ilçesinde kendi kliniğini hizmete açmıştır.

Op. Dr. Şule Uz,  Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı'ndan mezun oldu.

TIBBİ İLGİ ve UZMANLIK ALANLARI:

Yenidoğan Cerrahisi

İnguinal Kanal Cerrahisi

Hipospadias

Travma Cerrahisi

Batın Cerrahisi

Çocuk Ürolojisi

Toraks Cerrahisi

Genitoüriner Cerrahi

Lokal İşlemler

Atrezi

Balanit (sünnet derisinin iltihabı)

Bebek Sünneti

Çocuk Cerrahi Hastalıkları

Karniosinositozis (Kafada Şekil Bozukluğu)

Koledok Kisti

Cerrahi Sünnet

Sünnet

ÇOCUK CERRAHİSİ NEDİR?

Çocuk cerrahisi, doğumdan 16 yaşına kadar çocukların cerrahi ve ürolojik problemlerinin tanı ve tedavisi ile uğraşan cerrahi bir bilim dalıdır. Tüm sindirim ve solunum sistemi, çocuk jinekolojisi, kalp hariç olmak üzere göğüs, baş boyun, onkolojik, travma ve endokrin cerrahisi ile ilgilenir. Tanısal ve girişimsel anlamda endoskopik uygulamaların yanı sıra laparoskopik ve torakoskopik cerrahi müdahaleleri de kapsayan çocuk cerrahisi, doğum öncesi bilinen ya da doğumdan sonra meydana gelen anomalilerin cerrahi operasyonlar ile giderildiği branştır. Normal cerrahiden farklı olarak çocuk hastalıkları üzerine uzmanlaşan bu bölüm; yeni doğan ünitesi, yoğun bakım, onkoloji ve travma gibi pek çok bölüm ile birlikte çalışır.

İLETİŞİM VE RANDEVU: 0507 978 96 16