Bu sefer bir kanser vakasına derman olan Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi, uzman kadrosuyla başarılı operasyonlar yapmaya devam ediyor.

Konu hakkında bilgisine başvurulan başhekim Uzm. Dr.Sinem ALBAYRAK, “Hastanemiz genel cerrahi uzman hekimleri yoğun ameliyat programlarının yanı sıra hayati riskleri yüksek olan acil ameliyatları da başarılı bir şekilde yürütmektedirler.  Hastanemiz bünyesinde hizmet veren Op.Dr.Tolga GÜÇOĞLU yakın zamanda gerçekleştirdiği gastrointestinal sisteme ait bir kanser vakasının cerrahisi ile hastamıza umut aşılamıştır. İlimiz ve hastanemiz adına gerçekleşen bu büyük başarı bizleri çok mutlu etti. Emeği geçen hekimimizi tebrik ediyorum. Ayrıca hastanemizde genel cerrahi hekimlerimizce kasık fıtığı, safra kesesi, apandisit ameliyatları da kapalı yöntemle yapılmaktadır. Halkımız için güzel hizmetler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Operasyonu gerçekleştiren  Op.Dr.Tolga Güçoğlu ise konuşmasında, “Hastamızda saptadığımız Gastrointestinal stromal tümörler sindirim sisteminin en yaygın mezenkimal tümörleri olmasına rağmen tüm gastrointestinal malignitelerin ancak %0.1 ila 3'ünü oluşturacak kadar nadirdir. Hastamızın karın içinde yaklaşık 15x20 cm boyutlarına ulaşmış olan kitle karın içine kanama yapana kadar sessiz kalmıştı.  Hastayı şok tablosu ile acil operasyona aldık. 2 saat süren başarılı bir operasyon sonrası tümör temizlendi ve hastamızı şifa ile taburcu ederek Tıbbi Onkoloji birimine teslim ettik. 1.5 ay sonra halen onkolojik tedavisi devam eden hastamızın kliniğimize teşekkür ziyaretinde bulunması beni ve ekip arkadaşlarımı çok mutlu etti.” dedi.