Akhisar’da sendika ofisini faaliyete açtıklarını ifade eden Çınkır, Keskinoğlu’ndaki sendika süreci ile ilgili yerel ve istinaf mahkemesini kazandıklarını şuan Yargıtay kararını beklediklerini söyledi.

Çınkır; “Banvit, Bolez ve Keskinoğlu’nda sendika olarak örgütlenme çalışmalarımızı tamamladık. Banvit’te adli süreç devam ediyor. Keskinoğlu’nda son aşamada Yargıtay kararını bekliyoruz. Sendika olarak toplu iş sözleşmesine çok yakınız. 

BOLEZ’DE TÜM SÜREÇ TAMAMLANDI

Bolez firmasında yetkimizi aldık. Bütün adli süreçler tamamlandı. Toplu sözleşme aşamasındayız. Çalışan arkadaşlarımızın Yargıtay aşamasından önce üyeliklerini tamamlayanların, geçmişe dönük haklarını almakla beraber, yeni dönem toplu iş sözleşmesinden doğan tüm haklarından faydalanacaklar. Ancak Yargıtay kararı kesinleştikten sonra, sendikamıza üye olan işçiler geriye dönük hiçbir haktan faydalanamıyor. Kısa süre sonra Bolez’de yapacağımız toplu iş sözleşmesi kanatlı sektöründe örnek bir toplu iş sözleşmesi olacak” dedi.

AKHİSAR OFİSİMİZİ AÇTIK

Akhisar’da sendika ofisi açtıklarını belirten Çınkır; “TekGıda iş Sendikası olarak Keskinoğlu Tavukçuluğa ve Akhisar’da büyük önem veriyoruz. Bu nedenle Akhisar merkezde ofisimizi açtık. Ofisimiz sendika irtibat bürosu başkanlığı olarak tüm işçi arkadaşlarımıza hizmet edecek. Resmi açılışımız 27 Mart Pazar günü saat 15.30’da genel başkanımızın katılımlarıyla yapacağız. Tüm işçi arkadaşlarımız davetlidir.

KESKİNOĞLUNDAKİ SENDİKA SÜRECİ

Keskinoğlu’ndaki örgütlenme sürecimiz geçtiğimiz yıl Temmuz ayının başlarında çok kısa bir sürede tamamlandık. İşveren tarafından yapılan itiraz hem yerel hem istinat mahkemesinde reddedilmiştir. Yetki davamız bir üst mahkeme olan Yargıtay’da, bu sürecin her an tamamlanmasını bekliyoruz. Şimdiden buradaki yetkili sendika olmamız, Keskinoğlu çalışanı üyelerimize ve Akhisar’da diğer fabrikalarda çalışan işçilerin ufkunu açacak olmadı nedeniyle hayırlı uğurlu olsun. 

İşçi en kısa zamanda müjdeli haberi vereceğiz. 

ÜYE OLMAYANLAR GEÇ KALMASIN!

Bu süreçte henüz sendikamıza üye olmamış Keskinoğlu çalışanları üyeliklerini tamamlarlarsa, kendileri için çok daha avantajlı ve kazançlı olacağını belirtmek isteriz. Aksi takdirde sendikamız üyesi olmayan arkadaşlar bu toplu iş sözleşmesi kazanımlarından faydalanmazlar” diye konuştu.
 

Editör: Mustafa Özdemir