Yükselen değer Akhisar

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy "Son 17 yılda ihracatını 74 kat artıran Akhisar, Türkiye'nin yükselen değeridir" dedi.

Yükselen değer Akhisar

2018 yılının Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı ekonomik saldırı nedeniyle zorlu geçtiğini, alınan önlemlerle olumlu yönde gelişmenin de sürdüğünü belirten Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy "Ancak 2018 yılında Türkiye, çok daha önemli bir başka konuyu tüm dünyanın gözleri önüne serdi. O da ne olursa olsun, kim saldırırsa saldırsın, kim ülkemizi hedef tahtasına koyarsa koysun  Türk milletinin asla boyun eğmeyeceğidir. Her türlü ekonomik saldırıya dik durarak, el ele vererek, bir olarak savuşturan Türkiye, bunu 2018 yılında dünyaya bir kez daha gösterdi" dedi.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre devletin işleyiş hızını artıracak ve verimliliğini sağlayacak dijital uygulamaların büyük önem taşıdığını ifade eden Dr. Ulusoy şöyle devam etti:

"2019 yılında ekonomimiz büyümeyi sürdürücek.  Türkiye’nin yükselişi Akhisar’ın yükselişi demektir. Biz de Türkiye’nin Zeytin Başkenti olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulması için yer seçimlerinin kesinleştirilecek olması da büyük önem taşıyor. Hep birlikte başaracağız”

TÜRKİYE'DE İLK

Dr. Mehmet Ulusoy ihtisas organize sanayi bölgeleri açısından Akhisar'ın bir ilki gerçekleştirdiğini hatırlatarak "Türkiye'nin ilk Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ni Akhisar'da hayata geçirildi. ATSO'nun da kurucuları arasında yer aldığı OSB'mizde 9 fabrika kurulumunu tamamlayıp üretime de başladı. Üretim son teknolojiyle yapılıyor. Zeytindeki yüzde 70, zeytinyağında yüzde 30'luk pazar payımızı çok daha yükseğe çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi

2001 yılında Akhisar'ın ihracatının 4.5 milyon lira iken bugün 330 milyon liraya ulaştığını söyleyen Dr. Ulusoy,  beklentilerinin daha iyi bir tarım ekonomisi için tarladan sofraya kadar çok güçlü bir ekosistem oluşturulması olduğunu söyledi. Dr. Ulusoy “Akhisar bizim kıymetlimiz. Ürettiğimize değer katmalıyız. Bunun için de AR-GE çalışmalarına el birliğiyle destek vereceğiz. Sanayicimiz zaten elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. 2019 yılı Akhisar'ın olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
akhisarlı
akhisarlı - 4 yıl Önce

AKHISARLI OLMAYAN BİRİSİ AKHİSARI TEMSİL EDİYOR ,GARIP

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber