Yağmur çarşamba pazarını perişan etti

Akhisar'da 1 aydandır gündemde olan Pazar yerlerinin özelleştirilmesi konusu pazarcı esnafında da büyük heyecan yarattı.

Yağmur çarşamba pazarını perişan etti
Akhisar'da 1 aydan beri gündemde olan Pazar yerlerinin özelleştirilmesi konusu pazarcı esnafında da büyük heyecan yarattı. Yağan yağmur altında büyük zorluk çeken esnaflar, Akhisar Belediyesinden hiç bir hizmet alamadıklarını ve özelleştirmenin bir an önce yaplması gerektiğini ifade ettiler. 

Çarşamba pazarında, esnafın özelleştirme ile ilgili nabzını tutan haber ekibimiz esnafın şikayetlerini dinledi. 

Akhisar Belediyesi'nin pazar yerlerinde hiç bir hizmette bulunmadığını ifade eden pazarcı esnafları yağan yağmurda büyük zorluk çektiklerini ve pazar yerlerinin bir an önce özelleştirilmesi gerektiğini söyledi. 

Yağmurlarda kapalı pazar yerlerini su bastığını, ışıklandırma sisteminin olmadığından yakınan esnaflar, "Belediye pazar yerine sadece para toplamak için geliyor. Biz Akhisar'da belediye olduğuna inanmıyoruz. Çünkü bize hizmet vermeyen bir belediyeyi  biz tanımıyoruz. Pazarcılar odası özelleştirme istiyor. Onlar hizmet yapamıyorsa versinler burayı hizmetlerimizi kendi odamız yapsın." 

Belediyenin pazarcıları sadece rant olarak kullandığını savunan esnaflar, "Para toplamaya, ceza yazmaya gelince bir gün bile gecikmezler. Ancak iş hizmete geldimi ortadan kaybolurlar. Böyle belediyecilik olmaz. Biz onlara 1 yılda 1 milyon lira para ödüyoruz. Ama 20 liralık bir çeşmeyi bile tamir ettiremiyoruz. Nasıl bir hizmet anlayışıdır bu. Seçime 1 hafta kala gelip burada karanfil dağımakla hizmet olmaz." 

Pazar yerlerinin pislik içinde olduğunu dile getiren pazarcılar, "Devlet bizden hijyen belgesi istiyor. Bizde belediyeden hijyenik bir pazar yeri istiyoruz. Buraları hep pislik içerisinde bırakılıyor. Bu nasıl hijyen anlayışdır." şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık
yazık - 6 yıl Önce

salih hızlıya gelecek dönem değil oy vermek selam bile vermeyeceğiz , 2 dönem ak partiye oy verdim akhisara bir tek hizmet yok.

cihan gördü
cihan gördü - 6 yıl Önce

Çarşambayi sel aldı.... eyyyy salih başkan azıcık o artist saçlarını arkaya tarada olayları gör....

baho
baho - 6 yıl Önce

günaydın ey gidi vatandaş hey daha yenimi fark ettiniz uyanun artık

komik
komik - 6 yıl Önce

komik

isyankar
isyankar - 6 yıl Önce

oy verenler... günaydııııııın! tüm türkiyenin hali böyle ama....neyse

bayan
bayan - 6 yıl Önce

akhisar belediyesine büyükşehir bir yardım etse eminim herşey güzel olucak 2 dönemdir ne güzeldik büyük şehir geldi maf etti tüm suç büyükşehiin mhpin

Ffkbcg
Ffkbcg - 6 yıl Önce

Böyle yazıp yazıp seçim döneminde salih başkanın karizmasına oy veriyorsunuz konuşturmayın şimdi beni

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber