Milli Oyuncu Akhisarlı Uğur Leylek Balkan Şampiyonasında 2. oldu

Bir çok Avrupa şampiyonası bulunan ve son olarak Türkiye’de yapılan Avcı ve Köpeği Balkan Şampiyonası yarışmasında ülke olarak takım halinde ikinci olan Türkiye milli takım oyuncusu Uğur Leylek, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Milli Oyuncu Akhisarlı Uğur Leylek Balkan Şampiyonasında 2. oldu
Bir çok Avrupa şampiyonası bulunan ve son olarak Türkiye’de yapılan Avcı ve Köpeği Balkan Şampiyonası yarışmasında ülke olarak takım halinde ikinci olan Türkiye milli takım oyuncusu Uğur Leylek, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’yı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Daha önceleri Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan (ST HUBERT) avcı ve köpeği balkan yarışması şampiyonası ülkemizde ilk defa yapıldı. Bu yarışmada daha öncede 2013 ve 2014 yıllarında katıldığımız Sırbistan ve Hırvatistan’da yapılan şampiyonalarda Türk Milli Takımı’nda yarışarak ülkemizi ve şehrimizi temsil eden Uğur Leylek ve diğer illerden katılan takım arkadaşları bu yılda 4 ülkenin de katıldığı şampiyonada ikinci olarak bayrağımızı dalgalandırarak yarışmayı tamamladılar.

Uğur Leylek yaptığı açıklamada; yine bu yıl şanlı bayrağımızı orada dalgalandırma şerefine ve onuruna sahip olabilmek anlatılmayacak büyüklükte bir mutluluk. Tabiki gönül isterdik ki daha iyi olmak ancak taktir edersiniz ki oraya her ülkenin en iyileri ve kazanmaya geliyor yıllardan beri yapılan bu şampiyonaya ülkemiz son 3 yıldır katılıyor ve her seferinde ben ve takım arkadaşlarım şanlı Türk bayrağımızı göndere çekme şerefine nail oluyor. Bence bu çok  büyü bir başarı. İnşallah daha iyilerini yine birlikte başaracağız. Bu yılki şampiyona aslında aşağı yukarı bir hafta bile yokken iptal oluyordu, hatta oldu federasyon başkanımız sayın Ümit Özkanal ile görüşmemizde müsteşarlık yarışmayı hiç bir gerekçe belirtmeden iptal ettiğini ve olmasının neredeyse imkansız olduğunu söyledi. Bende hemen sabahın ilk saatlerinde belediye başkanımız sayın Salih Hızlı’dan bir randevu talep ettim, o da sağ olsun beni kabul etti. Durumu izah edip millet vekilimiz sayın Uğur Aydemir’i arayarak mevzuyu anlattı ve yardım istedi. Ben oradan iş yerime biraz korku biraz heyecan ile gittim, aradan iki saat geçtikten sonra beni başkanımız Salih Hızlı arayarak büyük müjdeyi verdi. Sağ olsun vekilimiz bizzat mevzu ile ilgilenip durumu izah ederek bu yarışmanın olmasına çok büyük katkısı oldu. Öncelikle huzurunuzda bu yarışmalara katılmamıza sebep olan ve bizleri bilgilendirerek bu yarışmalara hazırlayan (K.I.F) Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu başkanı sayın Ümit Özkanal ve tüm K.I.F yönetimine, iptal olma noktasındaki çabasıyla ve uğraşıyla değerli vaktini harcayan  sayın Uğur Aydemir’e, belediye başkanımız Salih Hızlı’ya, bu yıl ki şampiyonada bana sponsor olan, 18 yaşına girdiğimde ilk yaptığım iş olarak üyesi olduğum Akhisar Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nden başkan Muammer Böcük başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri ve kulüp arkadaşlarıma, benim ve takım arkadaşlarımın kıyafetlerine  ve ayrıca benim ülkemizde üretilen harika bir tüfek olan  Akdaş Silah Sanayi’sinin bana sponsor olarak hediye ettiği tüfek ile katılmama vesile olan Balıkesir komando av bayii sayın İbrahim Şeremet ve oğlu Muhammet Şeremet’e ve Akdaş silah sahibi Sadık Akdaş’a ve beni sokakta görerek hep motive eden ve destekleyen tüm Akhisar halkına sonsuz teşekkürler” dedi.

Başkan Salih Hızlı ise Milli Takım oyuncusu Uğur Leylek’e başarılarından dolayı teşekkür ederek bundan sonraki yarışlarda da başarılar diledi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber