Kahraman; Akhisar'a Yapılacak Hiç Mi Yatırım Yok

Akhisar Sağlık ve Eğitim Kültür Derneği ve Türkiye Futbol Adamları Derneği Akhisar Şube Başkanı, eski Akhisar belediye başkanı Hüsnü Kahraman, bir basın açıklamasında bulundu.

Kahraman; Akhisar'a Yapılacak Hiç Mi Yatırım Yok

Akhisar Sağlık ve Eğitim Kültür Derneği ve Türkiye Futbol Adamları Derneği Akhisar Şube Başkanı, eski Akhisar belediye başkanı Hüsnü Kahraman, bir basın açıklamasında bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Akhisar Belediyesi arasındaki uyuşmazlıklar nedeniyle Akhisar halkının mağdur olduğunu belirten Kahraman, Manisa’nın en büyük ilçesi Akhisar’a yapılacak hiç mi yatırım hizmet yok” dedi.

Kahraman, basın açıklamasının devamında; “Akşam eve geldiğimde, eşim su faturası ile beraber bana bir broşür verdi. Broşür Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Üzerinde “Haberiniz Olsun” yazıyor. Açtım okudum. Okuyunca aklıma acaba Akhisar’a niye dağıtıyorlar diye düşündüm. Manisa B.B. kendisine bağlı ilçelerde yaptığı yatırım ve hizmetleri bildiriyor. Maalesef Akhisar’ın adı bile geçmiyor. Akhisar gibi Manisa’nın en büyük ilçesine yapılacak hiç mi bir yatırım ve hizmet yok? 

Yapılıyor da bizim mi haberimiz yok? Yoksa Akhisar Belediyesi’nin yatırım ve hizmete ihtiyaç duyulan bir isteği olmadı mı? Duyduğumuza göre Manisa B.B. Bşk’lığı ile Akhisar B.Bşk’lığının arası pek iyi değilmiş. Akhisar’ı paylaşamıyorlarmış. Şehiriçi yolların yapılması, bakımı halen münakaşa konusu imiş. Akhisar içi yolların hali perişan durumda. Kim yapacak ise bir an evvel çalışmaya başlasınlar ki vatandaş olarak bu hizmetleri bekliyoruz. 

Kıymetli Belediye Başkanlarımız, sizler seçildiğiniz son seçimlerde yeni bir yasal düzenleme olan Büyükşehir Belediye Yasalarınca hizmet için seçildiniz. Görevleriniz bu yasa ile düzenlendi. Hepimiz şunu iyi biliyoruz ki artık Manisa Büyükşehir Belediyesi ile 17 ilçe belediyesi daima beraber çalışmak zorunda. Başlangıcı sizlerle yapılan bu yeni hizmet anlayışını en iyi şekilde organize etmeniz, yeni kaide ve disiplinler oluşturmanız gelecekteki hizmet ve yatırımlarınızı daha anlamlı hale getirecektir. Sizlerin yasa gereği ortak akıl, ortak program ve hizmet anlayışınızı oluşturmanızı bekliyoruz. Vatandaşlar olarak sizlerin ayrı partilerden seçilmiş olmanız, ayrı politik görüşlere sahip olmanız, yapılacak olan hizmet ve yatırımların bu sebeplerden etkilenmesini ve aksamasını hiçbir zaman onaylamıyoruz.

Sayın, Manisa B.B.Bşk. Cengiz ERGÜN ve Akhisar Bld.Bşk. Salih HIZLI, her ikisi de tecrübeli belediye başkanlarımızdır. Yapılması gerekenleri hepimizden daha iyi bilmektedirler. Ancak bizler de vatandaş olarak eksikliğini hissettiğimiz hizmet ve yatırımları söylemek zorundayız. Mesela; Akhisar merkezde en çok ihtiyaç duyulan trafik düzenlemesiyle beraber, otoparkların yapılması, Reşatbey Mahallesi’nde ihtiyaç olan modern Pazar yeri ve otoparkı, Kültür Park içinde yapılacak yeni tesis ve otopark inşası, broşürden öğrendiğimize göre Turgutlu ilçesinde yapılacağı gibi başlangıç olarak ilçemizde de bu yatırımların programa alınarak yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyiz.

Sevgili Belediye Başkanlarımız, şehirlerimiz yaşayan birimlerdir. Ne ihtiyaçları, ne de yatırım ve hizmetleri biter. Ancak bir ucundan da başlamak gerekir. Bütün bu çalışmalara seçilen parti ilçe başkan ve yöneticileri, seçilen belediye meclis üyelerinin de görev ve sorumluluk bilinci ile katkıda bulunmaları gerekir.

Bu düşünce ve temenniler ile çalışmalarınızda başarılar diler, sevgi ve saygılar sunarım.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 02:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
denizci
denizci - 6 yıl Önce

Halk biliyor, az çok duyuyoruz bazı şeyleri, bazıları engel olmadan başka birsey yapmiyor. Biraksalar neler olacak güzel akhisarimiza...

xox
xox - 6 yıl Önce

Ah Salih ah...

tunay
tunay - 6 yıl Önce

cok dogru konuşmuş bu büyük ilce cogu köylerden bile geri kaldı bi orta yol bulunup şu akhisarı geliştirmeleri gerekiyor ilk önce buna yollarımızdan başlasınlar yayan bile yürünmez hale geldi

harbici
harbici - 6 yıl Önce

akhisarın millet vekili uğur bey çok çalışıyor (!) garibim akhisar için çalışmaktan harap oldu (!). belediye iki dönem süperdi (!) şimdi de başka yerlere bahane buluyorlar.

aysen beliz
aysen beliz - 6 yıl Önce

Cengiz baskan salih hizli para istemiyo dieyemi yapmiyomus ama oylari biz salih baskana degil cengiz baskana verdik buyuk sehir de salih baskan icin degil akhisar icin yapmali cok yazik uzuldum boyle seyler duyunca

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber