Eğitim Bir-Sen Anneler Gününü Kutladı

Akhisar Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları, Bayan Üyelerine özel Balıkesir yolu üzerinde bulunan Gürlüoğlu restoran cafe’de ‘Anneler Günü’ kutlama programı düzenledi.

Eğitim Bir-Sen Anneler Gününü Kutladı

 

Akhisar Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları, Bayan Üyelerine özel Balıkesir yolu üzerinde bulunan Gürlüoğlu restoran cafe’de ‘Anneler Günü’ kutlama programı düzenledi.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Temsilcisi Saniye  Birer, “Her günü aklımızda olan ve her an varlıklarıyla huzur ve güven duyduğumuz annelerimize adanmış bu anlamlı günde, Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz sizlerin ve bütün kadınların ‘Anneler Günü'nü kutluyor,sizlere

Katılımınızdan dolayı gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyor hepinize hoş geldiniz diyorum.

 

Çok değerli misafirlerimiz, Bütün zorluklara rağmen anneyiz. Ama sendikalı anne olarak kendimizi güçlü hissediyoruz. Kendimizi yalnız hissetmiyoruz” dedi.

 

Akhisar Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Temsilcisi Rıza Bahar, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Anneciğim’ şiirini okuması katılanlara duygulu anlar yaşatırken, Bahar konuşmasına şu sözleri ile devam etti.;  "Anne bütün güzellikleri fıtratında taşır. Yaratılıştan onun kısmetine şefkat, sevgi, merhamet, zarafet düşmüştür.

Kainatın Rabbi ise onu  umudun kapısı, sevginin kaynağı, gönüllerin sultanı olması ve Cennet’i annelerin ayaklarının altına sermesi ile anneleri ödüllendirmiştir.

 

 Sendika olarak, Kadınlarımıza uygulanan Pozitif ayrımcılığı desteklemekte amma yeterli olmadığını her yerde yüksek sesle haykırmaktayız. Eğitim-Bir-Sen ,kadınların siyasal-sosyal karar alma sürecinde yer almalarını, ücret adaletsizliği ve meslek edinme adaletsizliğinin sona erdirilmesini ve çalışma hayatındaki kılık kıyafet engellemesine sebep olan yönetmelik maddesinin acilen kaldırılmasını istemektedir. 

 

Sözlerime son verirken Bu çok güzel programın hazırlanmasında emeği geçen Kadınlar Komisyonumuza çok teşekkür ediyor, hepinizin Anneler gününü kutluyor ve siz değerli üyelerimize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

 

Özel Akhisar hastanesi Kurumsal Pazarlama  ve İletişim Müdürü Ömer Cengiz’ de Akhisar Memur-Sen’in Özel Akhisar hastanesi ile indirim anlaşması imzalamasından dolayı.  Eğitim-Bir-Sen üyelerine indirimli hizmetler hakkında bilgi verdi.

 

Programın kapanış konuşmasını Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Temsilcisi Saniye  Birer yaptı

 

Birer, “Bizim sendikacılığımız, barışın kardeşliğin sendikacılığıdır. Sendikamızda her düşünceden, her fikirden, her inanıştan ve her etnik kökenden üyelerimiz bulunmaktadır. Biz Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan köklü bir aileyiz. Biz Eğitim Bir Seniz.

 

Eğitim-Bir-Sen ücret sendikacılığı yanında  Üyeleri için yaptığı indirim anlaşmaları,okul gezileri,sosyal ve kültürel faaliyetler ile de hizmet ve sosyal sendikacılık çalışmalarında da öncü olmaktadır.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber