Başsavcı'dan basına bölgeden gidin

Başsavcı Bekir Şahiner, adliyede bekleyen basın mensuplarına, "Adliye binasına giriş ve çıkışlarda sorun yaşanmaması için bölgeden ayrılın." dedi.

Başsavcı'dan basına bölgeden gidin

 Başsavcı Bekir Şahiner, adliyede bekleyen basın mensuplarına, "Adliye binasına giriş ve çıkışlarda sorun yaşanmaması için bölgeden ayrılın." dedi.

Soma'daki maden faciası soruşturmasını yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, basında şüphelilerin TCK'nın "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmakla" suçlanacakları haberleri üzerine uyarıda bulundu. Şahiner,  ayrıca adliyede bekleyen basın mensuplarına, "Adliye binasına giriş ve çıkışlarda sorun yaşanmaması için bölgeden ayrılın" dedi.

"BÖLGEDEN GİDİN"

Savcı Şahiner, yazılı açıklamasında, "Soruşturmanın selameti, adil bir yargılamanın yapılabilmesi, şüphelilerin lehine veya aleyhine olan delillerin toplanabilmesi, lekelenmeme hakkı, masumiyet karinesi, mağdurların haklarının korunabilmesi için bu aşamada Soma Adliyesi ve çevresinde soruşturma ile ilgili bilgi talep edilmemesinin yararlı olacağı, açıklamaların kamuoyuna yazılı olarak duyurulacağı, başta Soma'da bulunan vatandaşlarımız olmak üzere Soma Adliyesi ve çevresinde bulunan basın mensuplarının Adliye binasına giriş ve çıkışlarda sorun yaşanmaması için o bölgeden ayrılmalarının yararlı olacağı değerlendirildilmektedir." ifadelerini kullandı. 

"SAVCILAR SUÇU DEĞERLENDİRECEK"

Başsavcı Şahiner, 'Suçun hukuki vasıflandırılması bilahare Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri kapsamında görevli Cumhuriyet Savcıları tarafından değerlendirilecektir." dedi.

"GÖZALTINDA ŞÜPHELİ YOK"

Maden faciası soruşturmasını yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Soma Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında tutulan şüpheli bulunmadığını duyurdu. 

SUÇ DEĞERLENDİRMESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Şahiner, soruşturma kapsamlı bir şekilde tamamlanınca suçun hukuki vasıflandırılmasının bilahare Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri kapsamında görevli Cumhuriyet Savcıları tarafından değerlendirileceğinin altını çizdi.

"SAVCILAR KARARA BAĞLAYACAK"

Başsavcı Şahiner'in açıklamasında olayda, "bilinçli taksir veya başkaca kasıt sayılabilecek" bir durumun olup olmadığının da soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları tarafından karara bağlanacağını bildirdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber