banner234

Akhisar'da Patlama, Dükkanlar Yerle Bir Oldu

Akhisar Recep Akkaya Marangozcular Sitesindeki bir çitos fabrikasının deposunda meydana gelen patlama ile 3 işyeri yerle bir oldu.

Akhisar'da Patlama, Dükkanlar Yerle Bir Oldu
Akhisar Recep Akkaya Marangozcular Sitesindeki bir bir fabrikanın deposunda meydana gelen patlama ile 3 işyeri yerle bir oldu.

Edinilen bilgiye göre sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Recep Akkaya Marangozcular Sitesi B Blok bulunan bir fabrikanın deposu, zeytin deposu ve koltuçu işletmelerinde henüz nedeni bilinmeyen yangın ve ardından da büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu fabrikanın deposu ve yanındaki iki işyeri de yerle bir oldu. 

Olay yerine gelen Manisa Büyükşehir İtfaiye Ekipleri yangına müdahale ederek 4 buçuk saatlik bir çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı. Yangın ve patlamanın sabaha karşı işyerindeki kimse yokken olması ucuz atlatılarak can kaybına neden olmadı. 

Patlamanın etkisiyle etrafa fırlayan demir parçaları araçların camından içeriye girerek maddi hasara yol açtı. Fabrikanın deposundaki malzemeler hem önden hem arka tarafından patlamanın etkisiyle yaklaşık 50 metre ileriye saçıldı.

AFAD VE BÜYÜKŞEHİR İNCELEDİ

Olay yerine gelen AFAD Ekipleri patlama meydana gelen işyerlerinde incelemelerde bulundu. Yangın ve patlamanın sebebinin enkazın kaldırılmasının ardından yapılacak inceleme sonucu meydana çıkacağı bildirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, sabahın erken saatlerinde olay yerine gelerek bilgi aldı. Ensivri; “Büyükşehir Belediyesi olarak zarar gören esnafımızın yanındayız. Enkaz kaldırılma konusunda çalışmaları başlattık. Zarar gören esnafımıza büyük geçmiş olsun diliyoruz.” Dedi.

Patlamanın meydana geldiği işyeri çitos fabrikası, yıkılan diğer iki dükkan ise koltukçu, kılıfçı ve zeytin deposu olarak kullanıldığı öğrenildi.

İDDİALARA GÖRE YANGIN TÜPLERİ PATLADI

İddialara göre olay oyuncak deposunda çıkan yangın sonucunda gaz sıkışması ve 3 adet 12’lik yangın tüplerinin de patlaması ile birlikte meydana geldiği söyleniyor. İtfaiye amirleri ise depolarda ne barındırıldığını bilmediklerini, oyuncakçı deposunda bulunan kameralarda sağlıklı sonuç alınırsa daha net bilgi verilebileceğini fakat enkazı kaldırmadan da ne olduğunu tespit etmelerinin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Marangozcular ve Mobilyacılar Odası Başkanı Recep Akkaya da olay yerine geldi. Dükkanı zarar gören esnaflar ile birlikte incelemelerde bulunun Recep Akkaya; “Büyük geçmiş olsun Allahtan can kaybı yaşanmadı umarız bu tür bir olayın neden meydana geldiği de bir an önce ortaya çıkar.” Dedi.

AFAD, İtfaiye ve Emniyet ekipleri olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
 Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal Korkmaz
Hilal Korkmaz - 5 yıl Önce

Dedemin emeği , satmaya bile kıyamadığı dükkanları yok oldu . Allah'tan cana gelmedi ama üzüntü derin .

Özkervancı
Özkervancı - 5 yıl Önce

Çok büyük geçmiş olsun allah korumuş cana geleceğine mala gelsin. Allah daha beterinden korusun inşallah

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber