Akhisar'da Engelliler Haftası Yürüyüşle Başladı

Akhisar Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü ve Akhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler haftası bu yıl yürüyüş ve sergi açılışıyla başladı.

Akhisar'da Engelliler Haftası Yürüyüşle Başladı

 

Akhisar Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü ve Akhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen 10-16 Mayıs Engelliler haftası bu yıl yürüyüş ve sergi açılışıyla başladı


Sabah saat 10:30'da Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu bahçesinde Kamu ve özel Rehabilitasyon merkezlerinin bir araya gelmesi ile başlayan Program Atatürk Anıtına çelenk Koyma merasimi ve Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibinin yaptığı gösteri ile devam etti.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Çelenk Koyma Töreninde Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Suudi Arslan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.


Arslan, “Bugün burada Engelliler haftasında engelli kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için bu güzel kalabalığı oluşturmuş bulunmaktayız. Bundan 5-6 yıl önce engelli kardeşlerimizi sokaklarda göremiyorduk. Ama şimdi sokaklarda sıkça denk gelmeye başladık. Olması gereken de bu zaten, çünkü onların diğer insanlardan hiçbir farkı yok. Tam aksine bazı konularda onlar bizlerden daha duyarlı davranıyorlar. Daha önceki yıllarda yapmış olduğumuz programlarda 20-30 kişi yürüyorduk. Ama şimdi 300-500 kişilik bir kalabalık ile yürüyüşümüzü yaptık. Katılan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.


Çelenk koyma töreninin ardından Akhisar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Aksek Sevgi Çocukları Rehabilitasyon Merkezi,  Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği, Bizim Çocuklarımız, Sevgieli Özel Rehabilitasyon Merkezi, Özel Genç Başak Rehabilitasyon Merkezi ve Beyaz Yunus Derneği engellileri tarafından yapılan eserler Belediye fuaye salonunda, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Daire amirlerinin katılımı ile yapılan açılışın ardından sergilendi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber