Akhisar Belediyesi’nin süt desteği devam ediyor

Akhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Süt Kuzusu” projesi kapsamında 2 ile 5 yaş arasındaki dar gelirli ailelerin çocuklarına ayda 4 litre süt dağıtımı yapılıyor.

Akhisar Belediyesi’nin süt desteği devam ediyor

Çocuklarının kimlik fotokopisi ve ikametgah belgesi ile Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapan ailelere her ay düzenli olarak 4 litre süt dağıtımı yapılıyor. Proje kapsamında yaklaşık 1 aylık süreçte 500 aileye ayda 4 litre süt dağıtımı yapıldığı kaydedilirken 2-5 yaş arası çocuğu bulunan tüm ailelerin başvuru yapabileceği bildirildi.

Akhisar Belediyesi ile Köy Kooperatifleri Manisa Birliği arasında yapılan protokol kapsamında süt dağıtımına başladıklarını ifade eden Akhisar Belediye Başkan Dutlulu, “Bu projemizle hem bölgemizdeki süt üreticilerini ve kooperatifleri destekleyerek kırsal kalkınmaya destek oluyoruz, hem de çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için önemli bir yere sahip olan sütü, ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımız belediyemize müracaat ederek bu hizmetimizden faydalanabilirler” ifadelerini kullandı.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber