Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Radyo Metronom’un konuğu oldu

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlu Radyo Metronom’un konuğu olarak 500 günlük dönemde yaptığı hizmetlerden bahsetti.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Radyo Metronom’un konuğu oldu

Halkla yakın olmak adına devamlı vatandaşların içinde olduğunu ifade eden Başkan Besim Dutlulu canlı yayında sunucu Kartal Şahin’in sorularını yanıtladı.

Pandemi döneminde 600 bine yakın maske dağıttıklarını ifade eden Başkan Dutlulu, pandemi döneminde esnaf ve vatandaşın hep yanında olduklarını kaydetti. Eski demiryolu için bir çok kez TCDD’ye resmi veya gayriresmi olarak başvuru yaptıklarını ifade eden Başkan Dutlulu, “bu konu hakkında TCDD bölge müdürü, milletvekilleri herkese projemizi sunduk, biz buraya talibiz Akhisar Belediyesi’ne verirlerse ekonomik gücümüzün yettiği kadar orayı yapmaya başlarız” dedi.

Bakkal Kart projesine başladıklarını kaydeden Başkan Besim Dutlulu, “bankalarla yaptığımız toplantıda olumlu sonuçlar aldık ve kartımız sadece bakkallar ve manavlarda geçecek şekilde tasarlıyoruz. Büyük zincir marketlerde bu kartlarımız geçmeyecek. Çünkü bu projenin hem vatandaşımıza faydası olsun hem de zaten zor günler yaşayan üzerinde de bir çok vergi yükü olan küçük esnafımıza desteği olsun istiyoruz. Projede artık son aşamaya geldik” dedi.

BAŞKAN DUTLULU: DİKEY MİMARİYE KARŞIYIZ

Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaların devam ettiğine değinen Başkan Dutlulu, bu çalışmayı iki aşamalı olarak düşünmek gerektiğini ve bu çalışmanın gayesinin depreme dayanıksız binaların yenilenmesi olarak algılanması gerektiğini kaydetti. Ayrıca binasının depreme dayanıksız olduğunu düşünen vatandaşların Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne başvuru yaparak yapılan incelemelerin ardından bir çok uygun kredilerden faydalanıldığını belirten Başkan Besim Dutlulu, sürecin adım adım ilerlediğini vatandaşların çok büyük bir beklenti içerisine girmemeleri gerektiğini savunarak çok dikey mimarı taraftarı olmadıklarını yatay mimarı taraftarı olduklarını ifade etti.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 8 ay Önce

bu nasıl prestij projedir 1 tanede saksıda olsa bile yeşil yok ağaç yok.beton yığını klit taşı prestij projemi oldu.sizin vizyonunuz bumu ?

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber