Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi Gençlik Orkestrası Akhisar Belediyesi Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkiçi Sinema Salonunda saat 20.00'de başlayan “Onun Gözünden 100.Yıl Konseri" müzikseverler büyük ilgi gösterdi.

Sunuculuğunu Zehra Günnur Bozkuş’un yaptığı Konser Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Gecenin açılış konuşmasını Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezinin kurulduğu tarihten bu güne kadar 2 yılda Akhisar’ın ilk gençlik orkestrası olduğunu söyleyen Şefi Nazime Naz Kazar;” Onun Gözünden 100. Yıl Konser”imize geldiğiniz. Muhteşem yeteneklerden ve yetenekli müzisyenlerden oluşan orkestramızın harika performansına hepiniz hoş geldiniz. Bu genç müzisyenlerin inanılmaz yeteneklerini ve sıkı çalışmalarını kutlamak için bu gece burada sizlerle birlikte olmak büyük bir keyifdir. Müzik; sınırları, kültürleri ve çağları aşan bir dildir. 

Doğrudan kalplerimize ve ruhlarımıza hitap eden bir sanat biçimidir.  Bu genç müzisyenleri, sahnede enstrümanlarına yüreklerini ve ruhlarını akıtırken gördüğümüzde, müziğin insanları bir araya getirme ve hepimize ilham verme konusundaki inanılmaz gücüne tanık olacağız. Ünlü müzisyen Bob Marley'in bir dediği gibi, "Müzik hakkında iyi bir şey, size çarptığında acı hissetmezsiniz." Ve bu tam olarak müziğin büyüsüdür. Müzik; bizi harekete geçirme, bize dokunma ve bizi kelimelerin tek başına yapamayacağı şekilde iyileştirme gücüne sahiptir. Müziğin iyileştirici gücüne sanırım en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Müzik eğitimi,  müziğin getirebileceği neşe ve ilhamın çok ötesine geçer. Araştırmalar, müzik eğitiminin çocuk gelişimi üzerinde derin bir etkisi olduğunu göstermiştir. Bilişsel, dilsel ve duygusal becerilerdeki gelişmelerin yanı sıra artan yaratıcılık, empati ve sosyal becerilerle ilişkilendirilmiştir. Öğrencilerimin aşama aşama gelişimine tanık olmanın verdiği mutluluğu burada kelimelere dökmem mümkün değil. 

Öğrencilerimizin gelişimi konusunda bizi yalnız bırakmayan,  her koşulda bizi destekleyen, çalışmalarımızda her daim yanımızda olan ailelerimize de teşekkürü bir borç bilirim. Müzik eğitiminin faydalarının sadece birey için değil, bir bütün olarak toplum için olduğunu unutmamalıyız. Büyük besteci Ludwig Van Beethoven'ın dediği gibi, "Müzik Dünyayı Değiştirebilir."   Gerçekten de müziğin toplumsal değişimi sağlama, engelleri yıkma ve hepimizi ortak bir barış ve uyum dilinde birleştirme gücü vardır. O halde müzik eğitiminin çocuklarımız, toplumlarımız ve dünya için değerini asla küçümsemeyelim. Bu gece karşımızda olan genç müzisyenleri desteklemeye ve kutlamaya devam edelim. Müziğin gücüne ve güzelliğine tanık olmak için bu gece burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

2 buçuk saat süren “Onun Gözünden 100.Yıl Konseri"nde Müzik Öğretmeni Şef Nazime Naz Kazar yönetimi ve korosyu müzikseverler alkış yağmuruna tuttu. Birinci bölüm bireysel Piyanolar, Bağlamalar ve Çocuk Orkestrası, Bir Buluş Su Piyanosu ile birinci bölüm sona erdi. İkinci bölüm tamamı gençlik orkestrasının 7’den, 70’e sevilen şarkılar Sanat Müziği, Halk Müziği Pop ve Rack müziğinin yer aldığı şarkılarla müzikseverleri coşturdu.

Gecenin sonunda Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, Müzik Öğretmeni Şef Nazime Naz Kazar’a bir buket çiçek verdi. Müzik Öğretmeni Şef Nazime Naz Kazar’da konserde görevli öğretmen ve velilere birer gül verdi.

Müzik öğretmeni Şef Nazime Naz Kazar eşliğinde, Öğrencilerin bireysel piyano dinletisinde Deren Çalışkan, Azra Gülsu Germekaya, Eliz Durmaz, Elif Nisa Ölmez, Gökçe Albayrak, Melek Erol, Hazal Kaya, Nehir Karabağ, Mehlika Ela Özaltın, Çiğdem Sarp, Nehir Karabağ, Naz Adagülü, Mustafa Ege Baytekin, Deniz Darcanlı, Ayşe Ecrin Köse, Simay Öztuğan, Ela Aras, Ayşenaz Güngör, Aybüke Özdemir, Zeynep Naz Onul, Rukiye Bağcı, Jiyan Rüzgar Arslan, Ezgi Can, Yağmur Özdemir. 
bağlama kursugörevli  öğrenciler Meryem Kılıç, Cansu Erdem, Zelal Deniz İbret, Eser Çabuk, Emir Taha Eriş, Yiğiter Seyrek, Devran Adıgüzel, Mert Ali Dikmen. 

 su piyanosu ile minikler orkestrasının öğrencileri Eliz Kayserili, Elif Nisa Ölmez, Esila Deviren, Selin Özdemir, Ceyda Vera Özaltın, Kardelen Su Çalışkan, Serra Söylemez, Çınar Çay, Hulusi Evren Etçi, Ali Berk Küçük, Mert Kavlakoğlu, Kayra Söylemez, Yiğit Taşçılar, Deniz Darcanlı, Eser Çabuk

Geceye katılan değerli misafirlerimiz, öğrenciler, veliler, Öğretmenler ve orkestra Şefi Nazime Naz Kazar’ı ve bu güzel etkinlikte görev alan tüm öğrenciler ve orkestraya renk katan değerli anneler, Betül Çavdar İnan, Burcu Tokgöz, Nuran Onul, Raziye Bağcı, Filiz Özdemir, Ülkü İnan Etçi, Hatice Kaya görev aldılar.