TEKGIDA-İş Sendikası, Akhisar Temsilciliği hizmete açıldı

Tek gıda iş sendikası Manisa Akhisar ilçesi irtibat bürosu başkanlığının açılışını Tekgıda-iş Sendikası Genel Başkanı sayın MUSTAFA TÜRKEL, genel merkez yöneticileri,

TEKGIDA-İş Sendikası, Akhisar Temsilciliği hizmete açıldı

Tek gıda iş sendikası Manisa Akhisar ilçesi irtibat bürosu başkanlığının açılışını Tekgıda-iş Sendikası Genel Başkanı sayın MUSTAFA TÜRKEL, genel merkez yöneticileri, Türkiye'nin her il'inden gelen teşkilatın şube başkanları, Manisa Şubesinin  yönetim kurulu, baş temsilcileri, temsilcileri ve keskinoğlu üyelerinin  katılımları ile  gerçekleştirildi...

Üç yıl önce Manisa'da gıda kolunda mevcut durumda örgütlü olduğumuz iş yeri ve işletmelerimizin yanı sıra bölgemizde  Sendikasız çalışan işçi sınıfının potansiyelini ön görerek Genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimizin aldığı karar doğrultusunda Manisa Şubemizi faaliyete geçirdik. 

Bu üç yıl içerisinde bölgemizde  örgütlenme faaliyetlerimize azami özen göstererek beyaz et sektöründe İzmir Kemalpaşa 'da faaliyet gösteren Brf Banvit, Ege Tav Bolez(toplam çalışan sayısı 1700 kişi) işletmelerinde, %80 çalışanın Manisa Turgutlu ve civarında olması ve  arkadaşlarımızın anayasal haklarını kullanarak sendikamıza üye olmaları ile birlikte  geçtiğimiz yıl Turgutlu‘da  İrtibat büromuzu faaliyete geçirdik. 

Bölgedeki arkadaşlarımızla sendikal anlamda yargı süreçleri boyunca toplantılar yaparak Sendikalaşmanın önemini, kazanımları ve işçi hakları konusunda sık sık bilgilendirmeler gerçekleştirdik. 

Geçtiğimiz günlerde mahkemesi biten Ege Tav Bolez işletmemizde nihayetinde  toplu iş sözleşmesinin 1.oturumunu gerçekleştirdik ve beyaz et sektöründe sendikal anlamda ilk adımı atmış olduk. 

Akhisar ilçemizde de beyaz et sektöründe faaliyet gösteren Keskinoğlu firmasında çalışan (2000 kişi) arkadaşlarımızın sendikamıza üye olmaları ile birlikte, bakanlıktan çoğunluk yetkimizi aldık. 

Keskinoğlu şirketinin sendikamızın çoğunluğuna karşı yaptığı itiraz, istinaf mahkemesince reddedildi. Yani iş yerinde yetkili olduğumuza dair Manisa iş mahkemesinin kararı onaylandı.

Kanunen bu kararlar Yargıtay incelemesine tabi olduğundan son olarak dosyanın bir de Yargıtay aşamasına geçildi. 

Önümüzdeki günlerde Yargıtay dan gelecek kararla artık yargısal anlamda hiç bir sorun olmamakla birlikte  sendikamız Keskinoğlu işletmesi yetkilileri ile  toplu iş sözleşmesi yapma hakkına sahip olacaktır. 

Sendikal kültürün ve kazanımlarının  her anlamda ve ekonomik olarak katkılarını ilçemizin işçisinin, esnafının, çiftçisinin göreceğini söylemek isterim.

Tüm Sendikalı çalışanlara sahip olan işletmelerde "kazan kazan politikası" ile  toplu iş sözleşmesi yaptığımız işletmelerin ürünlerinin  kalitesinin arttığını, tüketicilerin  gönül rahatlığıyla ürünleri aldıklarını ve   işletmelerin iç piyasada ve ihracatta daha çok ciro yaptıklarına şahit olmaktayız.

Keskinoğlu çalışanları ülkede yaşadığımız ekonomik ve sosyal anlamdaki sıkıntıları yaşamak istemiyor ve bunu da Tekgıda-iş Sendikası ailesine katılarak göstermiş oldular. Bunun en iyi örneği; 
Genel merkez yöneticilerimizin başkanlığında yapılan gıda sektöründe
örgütlü olduğumuz  dünyaca ünlü işletmelerde üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda yapılan toplu iş sözleşmelerinin kazanımlarıdır.

Keskinoğlu çalışanlarının birlik ve beraberliğine Sendikamızın değerli genel başkanı ve genel merkez yöneticileri kayıtsız kalmamış ve Akhisar 'da İrtibat bürosu başkanlığını açarak Keskinoğlu çalışanlarının her daim yanında olduklarını göstermişlerdir. 

Artık Akhisar' da Tekgıda-iş Sendikası var.
İşçi sınıfı ve üyelerimiz yalnız değildir! 
"Sendikalı işçi bilinçli işçidir"

Şahsım ve Manisa Şubesi adına 
Başta Sendikamızın Genel başkanı sayın Mustafa TÜRKEL ve genel merkez yöneticilerimize teşekkür ediyor ve 
Akhisar İrtibat bürosu başkanlığımızın ülkemize, sendikal camiaya, teşkilatımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. 
Emeği geçen katkı sunan herkese teşekkür ederim. 
Tekgıda-iş Sendikası 
Manisa Şube Başkanı Yavuz Uçkıran
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Çobankaya
Hasan Çobankaya - 2 ay Önce

Hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber