Ramiz Gıda AŞ'nin örnek et işleme tesisi

Türkiye sınırları içerisinde 150, Azerbaycan Bakü’de 2,  şubesi bulunan, İran Tahran’da 1 şubesi açılacak olan  Ramiz Gıda A.Ş.nin  (RAMİZ  KÖFTE)  Akhisar Organize Sanayi bölgesindeki Modern Et İşleme Tesisleri örnek gösteriliyor.

Ramiz Gıda AŞ'nin örnek et işleme tesisi

Hijyenin ön planda tutulduğu tesis 9615 Kare bir alan üzerinde bulunuyor. Tesisin 4500 metre kare kapalı alanı, 2500 metre kare üretim alanı, 1000 metre karede yeşil alanı var. 70 kişinin istihdam edilen tesisin İşletme müdürü Gıda mühendisi  M. İbrahim Zeybeker. Aynıca 1 Gıda mühendisinin yanında  2 veteriner hekim, 4 teknik personel, 15 kasap, İdari bölümde 13, Formlama bölümünde 21, Sevkiyatta 6, Güverlik ve bahçıvan olarak ta   7 kişi bulunuyor.

Çok özel ve yetkili kişilerin gezebildiği tesisler hakkında bilgi veren, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden  Birol Taşkınlar yerine yönetim kurulu başkanlığını üstlenen,  Bircan Taşkınlar, babalarının 1928 yılında başlattıkları Köfteci Ramiz  markasını günün şartlarına göre aile olarak geliştirdiklerini, ağabeyleri Birol’un vefatı sonrası kardeşleri Birtan ve Bülent ile var güçleri ile çalıştıklarını belirterek, “Ülkemizde 150 şubemiz, yurt dışında yakında Tahran’da da açacağımız şube ile 3 işyerine talep isteklerini bir gün önce veriyorlar, ertesi günü, şoklanmadan ve dondurulmadan elle sıkılarak ellerinde oluyor. Akhisar OSB deki Et işleme tesislerimiz  AB standartlarında bulunuyor. Özel üretim karkas etler gelip bir gün dinlendikten sonra, Laboratuarlarımız da gıda mühendislerimiz ve teknik elamanlarımız tarafından titiz bir şekilde tek tek değerlendirilerek  raporları hazırlanıyor. Kasaplarımız tarafından kemiklerinden ayrılan etler, özel AB tarafından onaylı makinelerde işleniyor. Başta Ramiz köfte, bonfile, ve  küçükbaş  hayvanların kuşbaşı, külbastı gibi değerlendiriliyor. Ayrıca  Markamız olan sucuk ünitelerimde mevcut. Bizim ilk önde gelen bu tesisimiz için  hijyenlik vazgeçilmezimizdir.” dedi. (Haldun Akyüz)
 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber