Palamidas Zeytinyağı, uluslararası yarışmalardan 4 ödül kazandı!

Akhisar’ın önde gelen zeytinyağı üreticilerinden Palamidas, ilk defa katıldığı uluslararası yarışmalardan 4 ödül birden aldı. 

Palamidas Zeytinyağı, uluslararası yarışmalardan 4 ödül kazandı!

Palamidas Zeytinyağı Pazarlama Müdürü Faruk Selvi; “Palamidas olarak, Dünya’nın en iyi yağlarından birini yapma düşüncesiyle çıktığımız bu yolda ve ilk defa katıldığımız beş uluslararası zeytinyağı yarışmalarından dört tanesi sonuçlandı.

Akhisar’a coğrafi işaret ile tescilli olan Uslu serimiz İtalya’dan Silver Madalya, Londra’dan Bronze Madalya ve Japonya’dan en üst klasman olan “Best in Class” ve İsrail’den yine en üst seviye olan Grand Prestige Gold madalyasını aldı. Tirilye serimiz ise İtalya’dan Silver, Londra’dan Gold, İsrail’den Prestige Gold ve yine Japonya’dan “Best in Class” madalyasını alarak markamız, şehrimiz ve ülkemiz adına bizleri gururlandırdı.

Sadece kendi bahçelerimizden toplayarak elde ettiğimiz ve %100 soğuk sıkım ve erken hasat yaptığımız zeytinlerden elde ettiğimiz Türk zeytinyağının kalitesini tüm dünyaya göstermenin sevincini yaşıyoruz.

Ürettiğimiz yağların oleik cinsten asit oranları 0,10 – 0,20 arasında gelmekte ve polifenöl değeri ise 500 üzerinde olan bu yağlar dünyada gastronominin yanı sıra sağlık açısından da büyük ilgi görmekte.

Son teknoloji Sıkım Makinesi

Bu anlamda da fabrikamıza sıkım kalitesini arttırmak adına her sene yeni yatırımlar yaparak kendimizi geliştirmekteyiz. Türkiye’de sayılı adette Akhisar’da ise tek olan olan dikey hamur kazanlı Alman GEA Westfalia marka sıkım makinemiz ile çift seperatörlü şekilde sıkım işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

%100 Çevreci Zeytinyağı Fabrikası

Yine bu sene yatırımını tamamladığımız 100 kW kurulu güce sahip güneş enerjisi yatırımımız sayesinde doğanın enerjisini yine doğanın mucizesi zeytinyağı üretiminde kullanıyoruz. Bu sayede ülke ekonomisi ve çevreye de katkıda bulunuyoruz.

AMACIMIZ AKHİSAR’I DÜNYADA ZEYTİNYAĞI MARKASI YAPMAK

Bundan sonra ki zamanlarda hem yerel yönetimlerimizin hem de ilgili sivil toplum kuruluşlarının desteğini de arkamıza aldığımız taktirde daha büyük hedeflere ulaşmamız mümkün olacağını düşünüyoruz. 

Amacımız Akhisar’ı en iyi şekilde temsil etmek dünyada zeytinyağı kalite yarışma sıralaması olan EVOOWR sıralamasında ilk 10’a girebilmek.”dedi.

www.palamidas.com

PALAMİDAS'I İNSTAGRAM'DA TAKİP ET
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber