Köfteci Ramiz, Özbekistan'da açıldı

Akhisar’da doğup bütün yurda yayılan, Türkiye’de 30 ilde 135 şube sayısına ulaşan Köfteci Ramiz, Azerbaycan’ın başkenti Baku’de açtığı 3 şubeden sonra, yine bir Türkî cumhuriyette, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te ilk şubesini açtı. 

Köfteci Ramiz, Özbekistan'da açıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Bülent Taşkınlar; “2016 yılında ilk yurt dışı şubemizi Azerbaycan’ın başkenti Baku’de, Ganjlik Mall isimli avm’de açmıştık. Azeriler Ramiz markasını çok sevdi, 2019 ve 2020 yıllarında da Azerbaycan’ın en önemli iki avm’si olan Deniz Mall ve 28 Mall’de de birer restoran açarak Azerbaycan’daki şube sayımızı üçe çıkarmıştık. 

Şimdi de Orta Asya’nın en büyük Türkî cumhuriyeti olan Özbekistan’da ilk şubemizi açtık. Taşkent’in en önemli projelerinden olan Tashkent City Park’taki ilk restoranımız 850 m² büyüklüğünde ve Tashkent City Park’taki göletin yanında yer alıyor. Özbeklerden çok ilgi görüyoruz. Burada Türk Mutfağını layıkıyla temsil eden bir restoranımız oldu. 

Hemen hemen bütün et ürünlerini Taşkent’teki bir üretim merkezinde üretiyoruz. Öncelikle Özbek ustalarımız Akhisar’a gelerek burada uzun süreli bir eğitim aldılar, sonrasında da bizim ekibimiz oraya giderek bir de iki ay boyunca yerinde eğitim yaptılar. Hep birlikte restoranı açtıktan sonra da bir süre daha orada kalıp birlikte işlettiler.

Yatırımcı firmamız olan firma Özbekistan’ın en büyük yatırım grubu. Onlar da Ramiz markasıyla Türkiye ziyaretlerinde tanışmışlar. Taşkent’teki Tashkent City Park’tan sonra ikinci şubeyi de Tashkent Magic City isimli projede açacaklar.

Bunun dışında üçüncü yurt dışı şubemiz de Belarusya’nın başkenti Minsk’te, Galleria Mall isimli avm’de açılacak. Oradaki restoranımız da 380 m² büyüklüğünde oldukça güzel bir konuma sahip. Yatırımcımız da Ramiz markasını Belarusya dışında, Ukrayna ve Rusya’ya da taşımak istiyor. Şu anda inşaat ve dekorasyon çalışmalarını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil Erten
Kamil Erten - 1 yıl Önce

Akhisar'ın markası olan köfteci ramizi tebrik ediyorum. helal olsun.

Fazlı
Fazlı - 1 yıl Önce

gerçekten dünya markası oldu süper

aslı
aslı - 1 yıl Önce

Akhisar'ı dünyaya tanıtan Taşkınlar ailesine teşekkür ederim

furkan
furkan - 1 yıl Önce

paraya bak bee

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber