Baraj Mağdurlarına Akhisar'da 27 Ev

Manisa Gördes ilçesine bağlı Karayakup köyü, Gördes üzerine sulama ve içme suyu amaçlı olarak yapılan Gördes Barajının mutlak koruma alanı içerisinde kaldığından hak sahiplerine 5543 sayılı iskan kanunu kapsamında devlet eliyle yapılan 27 adet konut sahiplerine teslim edildi.

Baraj Mağdurlarına Akhisar'da 27 Ev

Manisa Gördes ilçesine bağlı Karayakup köyü, Gördes üzerine sulama ve içme suyu amaçlı olarak yapılan Gördes Barajının mutlak koruma alanı içerisinde kaldığından hak sahiplerine 5543 sayılı iskan kanunu kapsamında devlet eliyle yapılan 27 adet konut sahiplerine teslim edildi.

Akhisar ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Akselendi Mahallesi sınırları içerisinde maliye hazinesine ait 902 nolu 35 bin 100 metrekare mera ve 898 nolu 6 bin 180 metrekare harman yerine yapılan konutlar Akhisar Belediyesi Mehmet Tarlak Düğün Salonunda düzenlene törenle hak sahiplerine evlerinin anahtarları ve tapuları teslim edildi.

Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından inşaa edilen konutların anahtar ve tapu teslimlerini AK Parti Manisa Milletvekili Prof. Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurettin Aytekin, Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Mete Demir, Akhisar Belediye Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Akselendi eski belde belediye başkanı İrfan Karahan yaptı.

İki katlı 3+1 olarak ayrı yapı nizamında yapılan konutlar 135 metrekare alan sahipken uygulama içerisinde parsel alanları konumlarına göre 378 ile 685 metrekare arasında değişiyor. Yapılan konutların bedelleri 5 yıl geri ödemesiz, 15 yıl eşit taksitlerle geri ödemeli olarak hak sahipleri tarafından ödeneceği bildirildi.

Anahtar ve tapu tesliminde konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ; "Depreme dayanıklı ve daha modern konutlarda yaşamalarını sağlamanın devletin görevi olduğunu belirten Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ; Gördes barajının alanına giren kısımla ilgili Karayakup köyü ile ilgili bir istimlak çalışması ve bunun karşılığında da devletimiz onların zararlarını tazmin etme noktasında iskân çalışması yaptı. Bugün 27 vatandaşımıza evlerini teslim edeceğiz. Onlar 5 yıl ödemesiz olarak buradaki modern konutlarda oturacaklar.  İnşallah güle güle otursunlar” dedi. 

İŞSİZLİĞİN EN AZ OLDUĞU ŞEHİR MANİSA’DIR

Türkiye’de işsizliğin en az olduğu şehrin Manisa olduğunu kaydeden Özdağ; “ Manisa’da yüzde 4,7 işsizlik oranı var. Türkiye’de ki işsizlik sayısı yüzde 11. Türkiye’de işsizliğin en az olduğu şehir Manisa’dır. Akhisar’da ikinci organize sanayi bölgesinde son aşamaya geldik. Zeytin ve zeytinyağı üreteceğiz, Dünya’ya buradan zeytin ve zeytinyağı satacağız. Buradaki istihdamı Akhisar ve çevre ilçelerden sağlayacağız.

2018’DE İSTANBUL’A 3,5 SAATTE GİDECEĞİZ

İzmir – İstanbul otobanının Akhisar’dan geçecek olmasının önemini vurgulayan Milletvekili Özdağ; “ 2017’de otobanın Manisa kısmı bitecek, 2018’de tamamı bitecek. Allah nasip ederse 2018’de İstanbul’a buradan 3,5 saatte gideceğiz. Yılda Akhisar’a 500 bin kişi geliyorsa yolun açılmasının ardından 2 veya 3 milyon insan gelecek. 2017’de otobanın İzmir – Soma yolunu bitireceğiz.

EGE BÖLGESİNİN ELEKTRİĞİNİ BİZ ÜRETECEĞİZ

Kolin Termik santralinin 2017 sonunda tamamlanacağı müjdesini veren Özdağ; “Nisan ayının sonunda da Soma’da 2 bin artı bin kişinin çalışacağı organize sanayi bölgesini hizmete sunacağız. Bütün milletvekili arkadaşlarımızla beraber ilgilendiğimiz termik santral Kolin bitiyor.  510 megawatt elektriğe ihtiyacımız var bizim. Şuan 2 bin kişi çalışıyor. 2017 sonunda tamamlanacak ve bin kişi daha işe alınacak. 510 megawatt elektrik üreteceğiz ve dışarıdan daha az doğalgaz alacağız. 300 milyon dolar Türkiye’nin cebinde kalacak. Bizim doğalgazımız ve petrolümüz yok ama elektrik üreteceğiz. Manisa’da jeotermalden 600 megawatt elektrik üretiyoruz. Hedefimiz 2 bin megawatt’ı buldurmak. Termik santral ile beraber Ege Bölgesinin 8 ilinin elektriğini biz üreteceğiz. Yılsonunda bitireceğiz ve açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

FAKÜLTE İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Akhisar’a Gıda Tarım ve Teknolojileri fakültesinin çalışmalarını yaptıklarını ifade eden Özdağ; “Akhisar’da yüksekokul problemi var. Onu da Belediye Başkanımız, Kaymakam’ımız ve bizler Milletvekilleri ile yapacağız. Buradaki fakültenin adını şimdiden koyduk. Gıda Tarım ve Teknolojileri Fakültesi olarak. Bununla ilgili çalışmalarımız var” dedi. 

DÜNYA’NIN EN PAHALI TOPRAKLARINDA YAŞIYORUZ

Türkiye Dünya’nın en önemli ülkelerinden bir tanesi olduğunu belirten Özdağ; “ Dünya’nın en pahalı topraklarında yaşıyoruz. Bu topraklarda tutunmak için büyük ekonominiz, paranız, büyük ordunuz ve büyük demokrasiniz olacak. Olmazsa sizi Orta Asya’ya geri gönderirler. Yâri güzel olanın başı dertten kurtulmazmış. Herkesin gözü burada.  DAEŞ, PKK ve FETÖ ile bizleri terbiye etmek istiyorlar.  Gelin burada bir olalım. Bir tek Türkiye var. Son kaleye sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber