Alışveriş Festivalinin Tarihleri Belli Oldu

Akhisar Belediyesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Akhisar Ticaret Borsası’nın ortaklaşa düzenlediği Akhisar Alışveriş Festivali’nin bu yıl dördüncüsü düzenlenecek.

Alışveriş Festivalinin Tarihleri Belli Oldu

Bölgede ilk kez Akhisar’da yapılan festivalin bu yıl 29, 30, 31 Ocak ve 1 Şubat tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Akhisar Alışveriş Festivali Komisyon Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi; Encümen Salonunda yapılan toplantıda Akhisar’da bulunan esnaf oda başkanlarına festival hakkında bilgiler aktardı. Komisyon Başkanı Ömer İşçi yaptığı konuşmada; “tarih boyunca Akhisar çarşısı ticaretin merkezi olmuştur. Amacımız bunları tekrar hatırlatmak ve güncellemek maksadıyla, kaynaklarımızın Akhisar çarşısında harcanmasını sağlamaktır. Esnafımızın motivasyonunu arttırmak maksadıyla planlanmış bir festivaldir. Akhisar Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerini için ayırdığımız kaynağın büyük bölümünü bu festivalde kullanacağız. Bir çok sivil toplum örgütünün bu iş içerisinde olması işin bereketini arttırmaktadır. Bu yaptığımız iş sadece alışveriş festivaline değil diğer haftalara da yansımaktadır. Buraya gelip doğru ürünü doğru fiyata bulduğunda çevredeki Soma ve Kırkağaç gibi yerleşim merkezleri buraya gelmeyi sürdürecektir” dedi.

ESNAF FOTOĞRAFLARI SERGİSİ GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan her festival açılışında yer alan özellikle eski siyah-beyaz fotoğraflarda oluşan esnaf fotoğrafları sergisi geleneğinin bu yıl da devam edeceği bu konuda elinde esnaf fotoğrafı olan vatandaşların Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile iletişime geçmesi bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber